Lifestyle

Zmiany w życiu- zawsze na lepsze

Każdy w życiu potrzebuje zmian. Rutynowe działania są dla człowieka bardzo zamykające. Wielu z nas, w pewnym momencie życia dostrzega, że potrzebuje oddechu i czegoś nowego. Jedni zmieniają pracę, inni szukają inspirujących miejsc do podróży, a jeszcze inni zmieniają swoje życie prywatne, które dotychczas nie było dla nich satysfakcjonujące. U mnie jest podobnie, bo to zmiany w życiu inspirują mnie do działania i pozwalają odkryć moje nowe oblicze.

Nowa praca

Zdecydowałam się na zmianę w życiu zawodowym, kiedy założyłam sklep internetowy- dotąd to była jedna z największych życiowych zmian. Zrozumiałam, że ta zmiana w kierunku mojego rozwoju zawodowego była naprawdę krokiem milowym do niezależności. Było mi bardzo potrzebne, aby być swoim statkiem, sterem i okrętem, nie wiązać swojego rozwoju z innymi ludźmi. Dziś, z powodzeniem prowadzę sklep z kosmetykami naturalnymi, które zawsze były moją pasją. Już na początku działalności przekonałam się, że w prowadzeniu własnego biznesu ciągłe zmiany i ulepszanie działań to chleb powszedni. Zbudowałam swój sklep od podstaw, a potem postawiłam też na własną markę kosmetyków Hania Beauty, które są dla mnie wielką dumą i takim małym dzieckiem.

Nowy sklep

Staram się wciąż rozwijać swoją firmę, a motorem napędowym do tych zmian jesteście Wy! Stanęłam w obliczu prawdziwego i permanentnego wyzwania, którym jest ciągła zmiana i dostosowywanie ich zgodnie z potrzebami klientów. Rynek kosmetyczny jest jednym z najszybciej rozwijających się branż, dlatego ciągłe poszerzanie asortymentu w sklepie jest dla mnie koniecznością. Testuję nowości kosmetyczne tak, by wybrać najlepsze kosmetyki do swojego sklepu, badam i rozważam składy kosmetyków, by były naturalne i miały najlepsze działanie dla skóry.

W związku z ciągłym wprowadzaniem nowych marek kosmetycznych i coraz większą ilością kosmetyków dostępnych w sklepie, postanowiłam całkowicie zmienić stronę sklepu sklep.hania.com.pl tak, żeby był jeszcze bardziej przejrzysty i funkcjonalny. Sposób komunikacji z Wami znacznie się zmienił przez te lata- zależy mi, na bliskim kontakcie z moimi klientkami i na możliwości łatwego komentowania produktów. Dzięki zmianie na stronie w łatwy sposób możecie zostawić opinię na temat danego produktu, nawet jeśli nie kupiliście go u mnie w sklepie. Bardzo ważna, o ile nie najważniejsza jest wymiana informacji i stworzenie dla nas, kobiet przestrzeni do dzielenia się informacjami. Wasze opinie i spostrzeżenia są dla mnie o tyle ważne, że wiem, w jakie produkty inwestować. Dzięki opiniom w sklepie pojawiają się Wasze ulubione kosmetyki ze składnikami, jakich potrzebujecie w codziennej pielęgnacji. Dzięki tej wymianie doświadczeń i wiedzy, ja także wiele się od Was uczę i poznaje nowe kosmetyki, o których pewnie nigdy bym się nie dowiedziała. Tak naprawdę sklep i bloga zmieniacie właśnie Wy!

Zmiana sklepu powiodła się głównie dlatego, że:

  • Wasze zamówienia, których jest coraz więcej, mogą być szybciej i łatwiej obsługiwane
  • przesyłki dotrą do Was w trybie ekspresowym, dlatego wybór odpowiedniego systemu, który obsługuje zamówienia jest tak ważny.

Sklep internetowy to nie tylko, to, co widać gołym okiem i co powinno być estetyczne i łatwe w obsłudze, to także cała machina, która jest ukryta pod estetycznym opakowaniem. Cenię sobie funkcjonalność, która ma być zarówno dla klientów, jak i dla mnie, bo przecież codziennie w tym systemie pracuję ;) Zdecydowałam się na zmiany oprogramowania do obsługi sklepu internetowego, by ułatwić sobie pracę i dać moim klientom łatwy dostęp do najlepszych kosmetyków naturalnych i bazy wiedzy o nich.

Proces przeniesienia sklepu wymagał przede wszystkim zdecydowania i pomysłu, czego oczekuję od nowego systemu i jak nowa strona ma wyglądać. Zależało mi, aby utrzymać styl sklepu, do którego się przyzwyczailiście i który przez te lata tak polubiliście, ale chciałam też nowych elementów i funkcjonalności, które pozwolą na dalszy rozwój sklepu DLA WAS. Nie była to łatwa decyzja, ale ciesze się, że ją podjęłam, a sama przebudowa poszła sprawniej niż myślałam. Zdecydowałam się na bardzo popularny program do tworzenia i kompleksowej obsługi sklepów internetowych, jakim jest Shoper. Powodem mojego wyboru były świetne opinie i łatwość obsługi. Zależało mi na narzędziu, które wdrożę w łatwy sposób, które jest profesjonalne i kompleksowe. Shoper odpowiedział na wszystkie moje potrzeby, a konsultanci pomogli mi na każdym etapie wdrożenia, dlatego było prostsze niż myślałam.

Jestem osobą, którą zmiany napędzają do działania, a nowy sklep dał mi pewność, że wszyscy Wy – jego klienci, będziecie zaopiekowani i łatwo się w nim odnajdziecie. Dzięki nowym funkcjonalnościom, jakie daje mi Shoper Premium, będę mogła jeszcze bardziej zacieśniać relacje z Wami i odpowiadać na wasze potrzeby. Przebudowa sklepu była w 100% trafiona i o dziwo, poradziłam sobie z nią bardzo płynnie (dzięki wspaniałym profesjonalistom, na których mogłam liczyć).

Nowe hobby

Zmiany w moim życiu pozwoliły poszerzyć moje zainteresowania i dzięki temu poznać też całkiem nowych ludzi, którzy od jakiegoś czasu towarzyszą mi w codziennym życiu.

Oprócz treningów na siłowni, postawiłam na nową aktywność i zaczęłam jeździć na rowerze. To doskonałe rozwiązanie na szybkie przemieszczanie się w zatłoczonym Krakowie, ale przede wszystkim – dla mnie – to forma zyskania nowej energii. Podczas jazdy na rowerze wyciszam się, relaksuję, ale i dostarczam endorfin, które poprawiają mój nastrój. No chyba że… złapie mnie ulewa. ;)

Aktywność fizyczna to jedno, a aktywność umysłowa drugie. Postanowiłam zainwestować w swój rozwój – po dużym huraganie życiowym, jaki przetrwałam, to właśnie mój rozwój jest dla mnie priorytetem. Wróciłam do nauki angielskiego. Dzisiaj, dzięki konwersacjom – mówię zdecydowanie lepiej i płynniej niż kiedyś. Chcę mieć swobodę porozumiewania się podczas moich podróży, ale także w codziennej pracy. Najważniejsze jednak, że mam poczucie, że robię coś tylko dla siebie.

Po jakimś czasie angielski przestał mi wystarczać, dlatego znalazłam czas w moim terminarzu na nowy język – hiszpański – i teraz wiem, że to była dobra decyzja. Dzięki lekcjom zyskałam nową umiejętność, a także poznałam nowych przyjaciół, z którymi dobrze się dogaduję i spędzam czas na poznawaniu nowej kultury.

Być może niedługo pomyślę o tym, by wyruszyć w podróż i eksplorować Hiszpanię… :)

Zmiany, zmiany, zmiany…

Czasem warto zaryzykować i postawić na zmianę. Moim zdaniem takie życiowe rewolucje, nawet na niewielką skalę, zawsze przynoszą pozytywne skutki.

A Wy? Jaką zmianę przeszliście ostatnio?