Lifestyle

Zadbaj o siebie

Kochane!

Często piszę dla Was o modzie, biżuterii, dodatkach, podróżach, o wystroju wnętrz i o tym wszystkim, co nas otacza. A tak naprawdę te wszystkie rzeczy mają znaczenie tylko wtedy, kiedy jesteśmy zdrowe.

Kiedy podczas świąt i różnych innych okazji składamy sobie życzenia to brzmią one prawie zawsze tak samo: “Życzę ci zdrowia, szczęścia, pomyślności”. Ale co to tak naprawdę znaczy? Czy nie podchodzimy do życzeń o zdrowiu tak trochę lekkomyślnie?

A przecież zdrowie to jest najważniejsza rzecz, którą mamy, bez niego nie możemy myśleć o randkach, zakupach ani o podróżach.

Dlatego dziś piszę szczególnie do Was, moje kochane kobiety! Dbajcie o swoje zdrowie! Badajcie się! Abyśmy mogły marzyć, kochać i robić wspaniałe rzeczy MUSIMY BYĆ ZDROWE! Dlatego właśnie, regularne chodzenie do ginekologa i mammografia są tak ważne.

Kupujemy ubrania z dekoltem, staniki z push upem, chcemy wyglądać pięknie i seksownie, ale nic z tych rzeczy, kiedy nie pomyślimy o tym, że badanie piersi powinno być na pierwszym miejscu.

Co ważne, traktujmy piersi z troską, to przecież część nas! Myślmy o tym, żeby podczas brania prysznica sprawdzić, czy przypadkiem nic nas nie niepokoi, czy nie czujemy jakichś niepokojących guzków, czy też zgrubień. Im wcześniej coś zauważymy, tym szybciej będziemy mogły skonsultować się z lekarzem.

Kupujemy wiele produktów, które mają na celu zmienić nasz biust, to go powiększyć, to go ujędrnić to nadać mu innego kształtu i nie ma w tym nic złego, jeśli myślimy o zdrowiu na pierwszym miejscu. 

Nie chcę się wymądrzać i być jedną z tych kobiet, które pouczają wszystkich dookoła, bo przecież sama nie raz też zapominam o wizycie u ginekologa. Ale, kiedy uzmysławiam sobie, że przecież dookoła mnie jest tyle pięknych, cudownych dziewczyn, które muszą zmagać się z trudną chorobą, jakim jest rak piersi, zaraz dochodzi do mnie, że muszę szanować to, co mam najcenniejsze, czyli zdrowie.

Niedawno natknęłam się na kampanię społeczną “Zadbaj o siebie” i za ciosem weszłam na YouTube, gdzie znalazłam filmiki Amazonek, czyli kobiet, które z chorobą nowotworową walczą od lat. Bardzo się wzruszyłam, ale i wściekłam sama na siebie, że nieraz nie myślę o badaniach i zapominam sama siebie kontrolować.

Te wspaniałe kobiety chcą nam uzmysłowić, że możemy same być dla siebie najlepszymi przyjaciółkami, że nikt tak naprawdę nie zadba o nas lepiej niż my same!

To wspaniałe, że powstaje coraz więcej akcji społecznych, które przypominają nam, by dbać o swoją kobiecość i dają nam wskazówki, jak mamy same się kontrolować i badać w domowym zaciszu .

Z całego serca wspieram każdą z takich akcji, bo wspieram kobiety- moje przyjaciółki, kobiety w mojej rodzinie, małe dziewczynki, które dopiero poznają świat, moje czytelniczki, dziewczyny na Instagramie, czy Facebook”u. Wspieram też sama siebie, żebym nigdy nie zapomniała o swojej kobiecości i swoim zdrowiu, bo tylko wtedy cała reszta ma sens.

Ściskam Was z całego serca,

Hania