Lifestyle

Wnętrzarskie inspiracje

Kochani!

Nie tak dawno opowiadałam Wam o remoncie i przemeblowaniach mojego mieszkania. Chciałam, żeby moje otoczenie nabrało blasku i nowej energii, dlatego dużo rzeczy zmieniłam i zupełnie odświeżyłam wnętrze. Znajomi, którzy mnie odwiedzają mówią, że mieszkanie zmieniło się nie do poznania, ale całkowicie odzwierciedla mój charakter- prawdopodobnie dlatego, że skupiłam się na detalach i dodatkach.

Jak pewnie sami wiecie, remonty i przemeblowania w mieszkaniu są przyjemne, ale wymagają od nas wiele pracy i zmysłu estetycznego. Musimy wiedzieć, czego chcemy od wnętrza, do czego będzie nam ono służyło i jak chcemy się w nim czuć.

Dla mnie największym wyzwaniem było urządzenie salonu, połączonego z kuchnią. Salon pełni u mnie funkcję wypoczynkową, to tam relaksuję się z moim futrzakiem, ale też przyjmuję gości i często pracuję.

Dlatego właśnie to wielofunkcyjne pomieszczenie sprawiało mi trudności, bo chciałam też, żeby było przytulne i spójne, jeżeli chodzi o styl. Poniżej zdjęcia mojego kącika wypoczynkowego w sypialni w której uwielbiam czytać książki :) Właśnie na takim stylu mi zależy ;)

Aby odpowiednio urządzić mój salon szukałam inspiracji w internecie. Znalazłam ich wiele, ale pomógł mi bardzo, ale to bardzo serwis FAVI.pl. Tak naprawdę korzystałam z niego odkąd zaczęłam zmiany w mieszkaniu. Znalazłam wiele inspiracji związanych nie tylko z samym urządzeniem mieszkania, ale i remontem.

To, jak urządzicie salon ma wielki wpływ na to, jak czujecie się w ciągu dnia, czy po przyjściu z pracy. Salon połączony z kuchnią to przecież serce domu!

Szukając mebli i dodatków do mieszkania łatwo popaść w chaos, wiele rzeczy nam się podoba, ale nie oznacza to, że od razu, że musimy je kupować. Warto zrobić sobie listę, która usystematyzuje nasze oczekiwania względem wnętrza. Zanim kupiłam cokolwiek zrobiłam listę pytań, które pomogły mi uporządkować myśli.

Oto ona:

  1. Jaki kolor będzie dominował w moim salonie?
  2. Jakie meble koniecznie muszą się tam znaleźć?
  3. Co najczęściej robię w tym pomieszczeniu?
  4. Czy często odwiedzają mnie goście?
  5. Jaki mam budżet maksymalny na urządzenie salonu?
  6. Jaki styl najbardziej mi się podoba?

Dzięki tym pytaniom zrozumiałam, że tylko konsekwencja w urządzeniu mieszkania może być dla nas ratunkiem, by uniknąć zakupowego szaleństwa i bałaganu. Dla siebie wybrałam meble w stylu prowansalskim. W nowym salonie znalazło się mnóstwo koloru białego, ale też pastelowych odcieni, które bardzo lubię. Styl prowansalski połączyłam z nowoczesnością, żeby salon nie wyglądał infantylnie.

Serwis FAVI.pl pomógł mi bardzo, ponieważ ma wiele możliwości wyszukiwania. Ja wyszukiwałam właśnie pod względem stylu, który najbardziej mi odpowiada. Kiedy otworzyłam zakładkę ze stylem prowansalskim wyskoczyły mi tylko takie produkty, zaoszczędziłam mnóstwo czasu, a przede wszystkim, urządziłam salon z kuchnią w sposób bardzo spójny. Serwis zawiera w sobie wiele cudownych produktów i to w bardzo korzystnych cenach. Nie spodziewałam się, że piękne dodatki mogą być w tak dobrej cenie, a przecież to dzięki nim wnętrze nabiera przytulnego charakteru. W moim salonie znalazło się wiele świeczników, świeczek  i wazonów na kwiaty. Takie dodatki ocieplają wnętrze i sprawiają, że miło się w nim odpoczywa.

Nie będę ukrywać, że urządzając salon z kuchnią nie miałam dużego budżetu, dlatego szukałam mebli i dodatków z klasą, ale w rozsądnych cenach. Favi podsunął mi wiele atrakcyjnych propozycji, które nie zrujnowały mi budżetu, a prezentują się pięknie. W jednym serwisie znajdziecie zbiór wielu produktów wnętrzarskich. Po kliknięciu w produkt, który Wam się spodobał, zostaniecie przeniesieni do strony sklepu i tam już dokonujecie zakupu- to bardzo wygodne i szybkie.

Do mojego salonu szukam jeszcze nowego fotela, który wpisze się w całość, ale mam już swoje typy.

Nawet, jeśli nie jesteście na etapie urządzania swojego mieszkania, możecie bardzo się zainspirować pod kątem prezentów świątecznych dla bliskich, a wierzcie mi, jest w czym wybierać ;)

Ciekawa jestem, czy Wy też macie takie ulubione serwisy internetowe, którymi się inspirujecie i z których korzystacie?