Lifestyle

Warsztaty AccorHotels na SeeBloggers

Tydzień temu uczestniczyliśmy w rewelacyjnym wydarzeniu jakim jest SeeBloggers. Mieliśmy okazję poznać niesamowitych ludzi, uczestniczyliśmy w wielu konkursach, warsztatach a także inspirujących wykładach. Udało nam się połączyć wyjazd razem z naszym urlopem i spędziliśmy bardzo przyjemny tydzień w Trójmieście – odpoczywając i zbierając siły na kolejne miesiące wytężonej pracy. Wracamy do Krakowa mając masę pomysłów i chęci do ich realizacji.

W między czasie zapraszam Was na relację z warsztatów fotograficznych organizowanych przez sieć hotelową AccorHotels. Zainteresowaliśmy się tym panelem, ponieważ dowiedzieliśmy się iż tematem przewodnim będzie fotografia produktowa i możliwości ich obróbki za pomocą programu LightBox.

Warsztat poprowadził Marcin Bójko – redaktor naczelny magazynu i portalu Digital Foto Video. Na początku pokazał nam obsługę programu LightBox, co dla mnie było dosyć przydatnym i ciekawym wykładem. Dotychczas bardzo rzadko używałem specjalistycznych programów do obróbki zdjęć, ponieważ zawszę boję się, że będzie to zbyt skomplikowane i efekt zamiast poprawy zdjęcia efekt będzie całkiem odwrotny :) Dzięki prezentacji pana Marcina okazało się, że wyżej wymieniony program jest bardzo intuicyjny i wręcz sam trochę podpowiada jak można dobrze obrobić zdjęcie. Myślę, że ta wiedza przyda mi się w niedalekiej przyszłości :)

Warsztaty Accor Hotels na SeeBloggers

Przejdźmy do głównej części – fotografia produktowa.

Wbrew powszechnemu oczekiwaniu całej grupy, nie dostaliśmy nic, co by z tematem blogosfery się łączyło. Tematem przewodnim okazały się śmieci :) Tak – śmieci które każdy z nas może znaleźć na plaży lub na dnie morza. Mieliśmy wykonać inspirujące fotografie i zwrócić uwagę na problem dotyczący bezmyślnego wyrzucania śmieci do morza.

Warsztaty Accor Hotels na SeeBloggers

Nasza grupa dostała do fotografowania zapalniczkę. Czy widzieliście że 70% śmieci osadza się na dnie? Zjadają to później ryby, które trafiają do nadmorskich restauracji. W Polsce ok. 30% społeczeństwa pali papierosy – ciekawe jak to się przekłada na ilość wyrzuconych zapalniczek. Dbajmy o swoje zdrowie, a przede wszystkim o wszystkie wodne istoty – śmieci potrafią rozkładać się latami, a wybór kosza zamiast morza naprawdę nie jest taki trudny ;)

Warsztaty Accor Hotels na SeeBloggers

Podczas warsztatów otrzymaliśmy do swojej dyspozycji aparat Olympus, 3 światła ciepłe, 1 zimne oraz nieograniczone pole do popisu naszych wyobraźni.

Warsztaty Accor Hotels na SeeBloggers

Kombinacjom nie było końca. Wszystko po to, aby efekt końcowy zachwycił naszego prelegenta :)

Pan Marcin służył pomocą w każdym elemencie oraz sam podpowiadał niestandardowe formy wykonywania zdjęć.

Warsztaty Accor Hotels na SeeBloggers

Warsztaty Accor Hotels na SeeBloggers

A tak wygląda efekt końcowy naszego zespołu. Jak wam się podoba? :)

Warsztaty Accor Hotels na SeeBloggers

Cały warsztat był realizowany dzięki grupie AccorHotels. Chciałbym im podziękować za profesjonalne przygotowanie i merytoryczną wiedzę, którą zdobiliśmy. Poza tym nie ukrywam że bardzo chętnie odwiedził bym jeden z hoteli w Warszawie – Hotel Mercure Grand. Dlaczego akurat Warszawa? Mieszkając na co dzień w Krakowie, tu pracując i żyjąc, w stolicy najczęściej bywamy na krótko, jednodniowo i w interesach. Chciałbym móc spędzić tam cały wolny weekend, wraz z moją kochaną małżonką, który moglibyśmy poświęcić tylko i wyłącznie na odpoczynek i zwiedzanie :)

A na zakończenie akcent humorystyczny podpatrzony na Instagramie naszej znajomej z grupy @mademoiselle_magdallene.

Ilu blogerów potrzeba, aby ustawić statyw? :D

Warsztaty Accor Hotels na SeeBloggers

Zawsze za mało :P

Michał