Uroda

Tołpa wie jak smakuje Relax

Zapracowanie każdego dnia daje mi się mocno we znaki. O ile kocham moją pracę i jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się na tak odważny krok jakim jest prowadzenie własnego biznesu, o tyle czasem są dni, kiedy po prostu stres i zmęczenie biorą górę nad entuzjazmem i samozaparciem, którego bardzo dużo wkładam w rozwój sklepu. Kocham moją pracę i jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się na tak odważny krok jak prowadzenie własnego biznesu. Niestety czasem są dni, kiedy stres i zmęczenie biorą górę nad entuzjazmem i samozaparciem, których wymaga rozwijanie sklepu.

Takie dni zdarzają się u mnie bardzo rzadko, ale niestety czasem najlepszym sposobem na odprężenie i złapanie dystansu jest to co lubię najbardziej domowe spa. Chociaż takie dni zdarzają mi się bardzo rzadko, czasem potrzebuję sposobu na odprężenie i złapanie dystansu. Tym co najbardziej wtedy lubię jest domowe spa. Dokładnie wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, długa kąpiel i dobra książka dają mi wytchnienie i nadają przywracają siły, by następnego dnia wstać w dobrym humorze i od rana zacząć pracę z nową energią.

Mam różne ulubione rytuały pielęgnacyjne i każdy z nich jest dla mnie ważny w innym momencie mojego życia. Kiedy jestem zmęczona i zestresowana najbardziej lubię domowe SPA z tołpą, gdyż to ona przygotowała dla mnie najlepsze kosmetyki, które nie dość, że mają pielęgnować moje ciało, to jeszcze cudownie je odstresowywać odstresowują. I dzisiaj właśnie o tym rytuale Wam opowiem.
Do rytuału zabiegu o którym mowa używam dwóch lini kosmetyków: tołpa Anti Stress oraz Relax. Są to produkty, które posiadają bogate składniki odżywcze, a do tego mają w składzie lawendę i szałwię, które od lat znane są jako składniki relaksujące i poprawiające samopoczucie ;)

Tołpa wie jak smakuje Relax

W taki męczący dzień, pełen stresu i zdenerwowania, moje spa zaczynam od przygotowania nastroju. Przychodzę do łazienki z moimi ulubionymi świecami, włączam najbardziej energetyzującą muzykę jaką mogę i urządzam w łazience kącik relaksacyjny.
Zawsze zaczynam od gorącej kąpieli borowinowej. Wystarczy do ciepłej wody wlać kilka nakrętek kąpieli borowinowej z serii Anti Stress i poczuć jak olejki eteryczne takie jak lawenda, geranium czy szałwia, łagodzą stany napięcia i zmęczenia, a do tego poprawiają samopoczucie. Kąpiel borowinowa to zdecydowanie jedna z moich ulubionych, uwielbiam zapach ziół takich jak lawenda i szałwia, i zdecydowanie w momencie dużego zmęczenia i zdenerwowania znajome i piękne zapachy olei eterycznych pomagają mi się wyciszyć. Dając mi chwilę wytchnienia i zapomnienia. Kąpiel borowinowa jest jedną z moich ulubionych, dzięki zapachowi takich ziół jak lawenda i szałwia. W momencie dużego zmęczenia i zdenerwowania te znajome i piękne zapachy olei eterycznych natychmiast pomagają mi się wyciszyć, dając mi chwilę wytchnienia i zapomnienia

Tołpa wie jak smakuje Relax

Tołpa wie jak smakuje Relax

Kiedy już poleżę w takiej kąpieli kilka ładnych minut, zabieram się za pielęgnację mojego ciała. Zazwyczaj myję się żelem lub pianką pod prysznic, ale w czasie długiej i relaksującej kąpieli wybieram mydła w kostce. Są one o wiele bogatsze w składzie niż żele, a ich używanie w czasie kąpieli, namydlanie nimi rąk i wcieranie mydła w ciało jest dla mnie o wiele przyjemniejsze. Co najważniejsze borowinowe mydło w kostce przygotowuje moje ciało na kolejny rytuał pielęgnacyjny.

Tołpa wie jak smakuje Relax

Oczywiście jak na dobrą kąpiel przystało nie może obyć się ona bez peelingu. Używam wtedy peelingu, który pasuje do całego rytuału i nut zapachowych wszystkich kosmetyków. Najbardziej lubię wtedy peelingi w saszetkach, które wystarczają akurat na jedno użycie. Tym razem zdecydowałam się na peeling borowinowy, który nie dość, że pachnie jak peelingi wykonywane w spa, to jeszcze jest trochę inny niż zwykłe peelingi. który nie tylko pachnie jak peelingi wykonywane w spa, ale także różni się od większości zwykłych peelingów swoją zawartością. Jego skład jest bogaty w składniki naturalne takie jak sól morska, piasek wulkaniczny, łupiny orzecha kokosowego, olej makadamia oraz naturalne olejki eteryczne z lawendy czy geranium. Przy jego stosowaniu ważne jest aby pamiętać o dokładnym masowaniu ciała okrężnymi ruchami, tak aby peeling złuszczył nam cały martwy naskórek i nadał naszemu ciału gładkości. Dla mnie masowanie ciała peelingiem jest bardzo relaksujące, pozwala mi skupić się na pielęgnacji mojego ciała pozwala mi skupić się tylko na tym, odrywając myśli od codziennych obowiązków i stresu.

Po takiej kąpieli od razu czuje się mocno wypoczęta i odstresowana, a moje ciało cudownie pachnie, jest miękkie i delikatne, co zdecydowanie poprawia moje samopoczucie.

Tołpa wie jak smakuje Relax

Tołpa wie jak smakuje Relax

Moja pielęgnacja nie byłaby pełna gdybym nie zastosowała także produktu do nawilżenia ciała. Korzystam ostatnio z dwóch kosmetyków. Pierwszy to odprężający krem-serum do masażu z serii Relax, który stosuję do ujędrnienia i nawilżenia mojego ciała tuż przed snem. Jego konsystencja jest gęsta i dość tłusta, a zapach iście odprężający, dlatego idealnie nadaje się do stosowania tuż przed snem. Kiedy natomiast mam zamiar wyjść z domu, po takim rytuale stosuje rewitalizujące mleczko-olejek z serii Vitality. Zawartość trawy cytrynowej w tym mleczku powoduje, że czuję się pobudzona do działania, a konsystencja mleczka sprawia, że szybko wchłania się w moje ciało i już po kilku minutach mogę normalnie się ubrać nie brudząc moich rzeczy :)

Tołpa wie jak smakuje Relax

Kosmetyki tołpy od lat sprawdzają się w mojej pielęgnacji i co jakiś czas do nich wracam ;) Seria relax i anti stress to moje ulubione i serdecznie mogę Wam je polecić. Jeśli chcecie przetestować te kosmetyki to  możecie je kupić na stronie tołpy, gdzie ciągle pojawiają się ciekawe promocje i nowości kosmetyczne, które na pewno Was zachwycą :)

Fotografie- Joanna Zawiślan- Siuda