Podróże

Sposób na podróże bez stresu

Jak wiecie uwielbiam podróżować i robię to kiedy tylko mam ochotę. Szczerze powiem, że gdybym mogła pewnie cały czas byłabym na walizkach, w podróży. Lubię poznawać nowe miejsca, podziwiać architekturę, ale także rozmawiać z miejscowymi i poznawać nowe miejsca przez smaki i zapachy, bo przecież kuchnia mówi bardzo wiele o danym kraju i jego mieszkańcach, a także historii.

Chociaż uwielbiam podróżować, każda wyprawa wiąże się także ze stresem. Po pierwsze, dlatego że nigdy nie wiem, co ze sobą zabrać, co może przydać mi się na miejscu. Nie jestem zwolennikiem kupowania na miejscu na szybko rzeczy, które potem mi się nie przydadzą, z reguły staram się spakować tak, by mieć ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, a na miejscu kupować już tylko pamiątki dla bliskich, których nigdzie indziej nie będą mogli dostać. Drugim powodem mojego stresu jest kwestia kupowania biletów. Kiedy zaczynałam podróżowanie, nie raz zdarzało się tak, że nie udało mi się wejść do miejsca, które chciałam koniecznie zobaczyć, ponieważ kolejki były tak duże, że bilety zostały całkowicie wyprzedane. Nauczona doświadczeniem, staram się zawsze kupować bilety do wymarzonych miejsc dużo wcześniej.

Barcelona – moje miasto marzeń

Dla mnie wymarzoną podróżą była ta do Barcelony. Bardzo chciałam zobaczyć katedrę Sagrada Familia. Kiedy oglądałam jej zdjęcia i czytałam o niej w internecie robiła na mnie olbrzymie wrażenie i zawsze chciałam zobaczyć ją na żywo. Nie darowałabym sobie, gdybym miała nie zobaczyć jej wnętrza, dlatego postanowiłam kupić bilety przed samym wyjazdem do Barcelony. Po raz pierwszy wtedy skorzystałam z portalu musement.pl To właśnie tam kupiłam bilety na zwiedzanie katedry, ale też Parku Guell, który warto zobaczyć z powodu połączenia piękna natury z formami architektonicznymi Gaudiego – to wszystko razem tworzy zachwycającą całość.

Z całego serca mogę polecić Wam Casa Batllo, którego zdjęcia pokazywałam Wam na moim Instagramie. To miejsce zapiera dech w piersiach, a Gaudi zupełnie puścił wodzę fantazji, kiedy projektował ten budynek, widać w nim duże inspiracje naturą i przyrodą, zobaczycie czarujące kolorowe barwy i zachwycające kafelki z zewnętrznej strony budynku. Na zwiedzanie tego miejsca warto zarezerwować sobie średnio godzinę. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Barcelonie, dlatego kupno biletu jest zwyczajnie koniecznością, w innym wypadku biletów nie dostaniecie.

Wielu turystów, którzy wybierają się do Barcelony chcą też zobaczyć stadion Camp Nou i nie chodzi tutaj tylko o fanów futbolu, ale generalnie o wszystkich, którzy odwiedzają to miasto. Stadion w Barcelonie jest największy w Europie i jednym z największych na świecie, to nie tylko miejsce, gdzie odbywają się zapierające dech w piersiach sportowe spektakle, ale również imponująca budowla, którą wszystkim polecam chociaż nie jestem znawczynią piłki nożnej ;)

Barcelona to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc, które odwiedziłam, ale też podróż, którą wspominam chyba tylko z przyjemnością. Kupiłam bilety odpowiednio wcześniej, dlatego miałam pewność, że zobaczę wszystkie miejsca, które były dla mnie ważne. Dodatkowo nie musiałam stać w długich kolejkach, a mogłam spokojnie przejść i po prostu skupić się na zwiedzaniu.

W portalu musement.pl są także dostępne bilety na wycieczki objazdowe, które pozwalają zwiedzić kilka miejsc w formie zorganizowanej. Jeśli mamy mało czasu i nie chcemy zastanawiać się co, gdzie i kiedy, warto skorzystać z takiej formy zwiedzania. Bardzo fajnym sposobem są także wycieczki tematyczne. W Barcelonie polecam Wam szczególnie wycieczkę szlakiem Picasso, podczas której dowiecie się wielu ciekawostek związanych z artystą i zobaczycie przepiękne miejsca, w których bywał.

Barcelona to miejsce, do którego na pewno jeszcze wrócę. A Wy macie takie ukochane kierunki podróży, które moglibyście odwiedzać bez końca?