Kuchnia

Mój sposób na naturalne witaminy

Pogoda na dworze ostatnio się poprawia, a ja coraz bardziej marzę o wiośnie, kwitnących kwiatach i słońcu. Zauważam jednak, że na dobre przyjęcie ukochanej pory roku brakuje mi witamin. Postanowiłam więc powoli włączyć do mojej diety kolejne elementy, które  pomogą mi w odzyskaniu siły i odbudowaniu organizmu przed wiosną. Zaczęłam więc od jedzenia owoców, ale zdecydowanie znudziło mi się jedzenie jabłek, pomarańczy czy bananów i musiałam zrobić coś aby urozmaicić sobie spożywanie witamin. Zaczęłam więc eksperymentować z koktajlami owocowymi i od kilku dni zmuszam mojego męża do picia wraz ze mną rozmaitych miksów.

naturalne witaminy
Zdecydowanie moim ulubionym koktajlem jest miks z truskawkami. Używam do niego truskawek, jabłka i banana oraz wody kokosowej. Jest smaczny, delikatny, a przede wszystkim ma w sobie wiele witamin, które o wiele lepiej smakują mi w wersji płynnej :)

naturalne witaminy
Mój mąż kocha za to koktajl z kiwi. Połączenie tego zielonego owocu wraz z jabłkiem, bananem i gruszką smakuje mu tak bardzo, że najchętniej codziennie wypijałby dwa koktajle ;)

naturalne witaminy

Owocowe koktajle to też świetny pomysł na poczęstowanie gości. Zdrowy deser, a do tego bardzo smaczny podany w wersji degustacyjnej przypadnie go gustu nawet najbardziej wybrednemu smakoszowi.

naturalne witaminy

Domowe koktajle sprawdzą się także jako zdrowa przekąska w pracy oraz w trakcie nauki ;)

naturalne witaminy

naturalne witaminy
Jak wy przygotowujecie się na nadejście wiosny? Spożywacie witaminy w tabletkach czy próbujecie w naturalny sposób dostarczyć sobie witamin? Znacie jakieś ciekawe pomysły na koktajle? Z chęcią wypróbuję :))