Lifestyle

Przeprowadzka na swoje

Zupełnie niedawno, pomagałam mojej przyjaciółce w decyzji o zakupie własnego mieszkania. Każdy z nas chce mieć w życiu miejsce, do którego może wracać i w którym zawsze będzie czuł się bezpiecznie. Nie chodzi tutaj o wynajmowany kąt, ale o dom w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Dom, który można urządzić w wymarzony sposób, w którym można rozrzucać skarpetki gdzie popadnie i eksperymentować kulinarnie, nawet jeśli to ma zrujnować całą kuchnię- przecież w domu można czuć się swobodnie i nie myśleć o tym, co powiedzą lokatorzy.

Sama nie tak dawno podjęłam decyzję o własnym mieszkaniu i chociaż nie była ona łatwa, zorientowałam się, że zakup będzie dużo korzystniejszy pod względem finansowym niż ciągłe wynajmowanie. Chociaż ceny mieszkań w Krakowie poszybowały w górę w przeciągu kilku ostatnich lat, poradziłam mojej przyjaciółce, że zakup własnego mieszkania jest dobrą decyzją, nawet jeśli wiąże się to z długoterminowym kredytem hipotecznym. Perspektywa spłacania kredytu na swoje własne mieszkanie i konto jest o wiele milsza niż świadomość, że płacimy za wynajmowane mieszkanie i nie mamy nawet widoków na własny kąt, który możemy samodzielnie urządzić i czuć się w nim naprawdę swobodnie. 

Kilka tygodni temu, Kamila podpisała ostatnie dokumenty notarialne, które zakończyły etap zakupu mieszkania i kwestie kredytowe. Mieszkanie z rynku wtórnego, którego remont wcale nie był konieczny wymagało urządzenia i przystosowania do zamieszkania. Oczywiście, przeprowadzka z wynajmowanej kawalerki też zajęła nam mnóstwo czasu. Wszystkie, meble oraz pralka, której dorobiła się po drodze Kamila, musiały zostać przewiezione w bezpieczny sposób. Ile mogłyśmy, jako dwie, delikatne kobiety, tyle zrobiłyśmy, jednak dużym problemem był dla nas transport mebli, które są ciężkie. 

Pamiętam, kiedy sama się przeprowadzałam, a firma transportowa dosłownie mnie “skasowała”. Usługa była bardzo droga chociaż moja przeprowadzka odbywała się na terenie Krakowa, a dwa budynki znajdowały się od siebie w niedalekiej odległości. Co więcej, firma transportowa nie zabezpieczyła w odpowiedni sposób rzeczy, które przewoziłam i poobijała dość drogie meble. Razem z Kamilą postanowiłam poszukać jakiejś niedrogiej alternatywy do przypadkowych firm znalezionych w sieci. Powodem były też kwestie finansowe, szczególnie dlatego że jej budżet już i tak został mocno nadszarpnięty samym zakupem nowego lokum. 

Postanowiłyśmy przetestować trochę bardziej nowoczesną formę transportu, a mianowicie serwis Giełda Furgonetka. Jest to platforma, na której można znaleźć oferty przewoźników w różnych miastach. Korzystanie z platformy jest całkowicie darmowe. Co ważne, przewoźnicy nie są przypadkowymi osobami, ale przechodzą specjalną weryfikację, która daje im możliwość bezpiecznego przewożenia rzeczy. Powiem Wam, że w Krakowie znalazłyśmy wiele ofert przeprowadzek, dlatego miałyśmy dylemat, z usług którego przewoźnika skorzystać. Decyzję ułatwiły nam komentarze, które pojawiły się pod ogłoszeniem naszego “Pana od przeprowadzek”. Zadowoleni użytkownicy chwalili Pana nie tylko za dobrą cenę, ale również za to, że był profesjonalny, zabezpieczył wszystkie rzeczy odpowiednią folią i pomógł przenieść ciężkie meble. 

W pierwszym naszym transporcie przesłałyśmy rzeczy tańsze, tak naprawdę po to, by przetestować, czy Pan przewoźnik jest rzetelny. Kiedy okazało się, że wszystko jest w najlepszym porządku, przewiozłyśmy już wszystkie rzeczy do nowego mieszkania Kamili. Powiem Wam, że kiedy policzyłyśmy całkowite koszty transportu, była to kwota o 60% mniejsza niż podczas mojej przeprowadzki, kiedy korzystałam z firmy transportowej z przypadkowego ogłoszenia. 

Kamila urządziła mieszkanie wykorzystując elementy retro, kupione na olx za pół ceny. Wykorzystywała ten sam sposób do przewozu i jest bardzo zadowolona. 

Przeprowadzka na swoje ma swoje plusy i minusy, wymaga wiele wysiłku i nerwów, jednak nie musi być już tak kosztowna. Dzięki portalom, które umożliwiają przewożenie i transportowanie mebli oraz w zasadzie całego dobytku, jako zleceniodawcy mamy pełną kontrolę nad tym, kogo wynajmujemy, jaki będzie koszt naszego zlecenia oraz w jakim terminie chcemy to zrobić. Co ważne, na takim etapie życia usługa jest też w rozsądnej cenie, bez obaw o to, że zostaniemy oszukani. Bardzo lubię takie inicjatywy w internecie, które sprawiają, że wymieniamy się dobrami i możemy korzystać z usług w bardzo prosty sposób. 

Polecam przeprowadzkę na swoje, która powinna być przecież jedną z radośniejszych chwil w życiu- bez nerwów i stresu. 

A Wy? Macie jakieś ciekawe doświadczenia związane z przeprowadzką?