Lifestyle

Pomysły na prezenty

Urodziny to wyjątkowy dzień w roku, w którym każdy z nas powinien czuć się jak gwiazda. Ja staram się zawsze pamiętać o moich urodzinach i urodzinach bliskich mi osób, bo przecież trzeba być dla siebie dobrym i sprawiać sobie przyjemności.

Robić prezenty, czy je dostawać?

Szczerze mówiąc, zawsze większą radość sprawiało mi robienie prezentów niż ich dostawanie, pewnie dlatego, że uwielbiam ten blask w oku moich bliskich, kiedy trafiam z prezentem. Czasem jest to wzruszenie, czasem też wielka radość, ale zawsze, kiedy daję komuś prezent, to chcę docenić obecność bliskich w moim życiu; tak naprawdę prezent to tylko symbol tego, jak bardzo ich kocham i cenię, że są. Bez rodziny i przyjaciół nasze życie przecież nie miałoby sensu, dlatego trzeba to docenić i pokazać, że się o nich pamięta.

Jak trafić z prezentem?

Oczywiście, kupowanie trafionych prezentów nie jest proste, a receptą jest dobra znajomość osoby, którą się obdarowuje i tego, co akurat w tym momencie jest jej potrzebne. Zawsze staram się kupować prezenty, które sprawią radość świętującej osobie, nie będą to prezenty przydatne do domu, nie będą fajne dla całej rodziny, ale będą bezpośrednio dla solenizanta, czy jubilata. Prezenty nie muszą być praktyczne, ale muszą sprawiać radość.

Często, szczególnie w wypadku trochę starszych kobiet, zdarza się, że otrzymują prezenty do kuchni, albo do wyposażenia lub też do gotowania – fartuszki, chochelki, miksery, czy inne tego typu rzeczy. Nie chodzi o to! Warto pamiętać o tym, że mama, ciocia, czy babcia często nie mają czasu na chwilę dla siebie albo realizację własnych pasji, bo są zapracowane i wiecznie myślą o innych, zapominając o sobie; może więc masaż, albo bilety do kina będą lepszym rozwiązaniem niż kolejny wałek? Sama zdecyduj co z katalogu prezentów dla niej przypadnie Ci do gustu :)

Często zdarza się też, że mam problemy z prezentami dla panów, bo wszystko już mają, a sprzęt do garażu, czy narzędzia kupują sobie sami, ale przecież lot balonem, czy jazda po torze wyścigowym mogą sprawiać większą frajdę niż kolejna para skarpetek.

Uwierzcie mi, że prezenty, które mają wartość to prezenty, które wywołują emocje i wspomnienia, nie muszą być wcale drogie, nie o to tutaj chodzi.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze

Nierzadko właśnie w koncepcji na prezent tkwi cały problem, dlatego z pomocą przychodzą wyszukiwarki prezentowe, które podsuwają gotowe rozwiązania. Ja też skorzystałam z portalu prezentmarzen.com, który serdecznie Wam polecam.

Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla bliskich, to mogę Wam zagwarantować, że prezent wybrany właśnie w tym portalu będzie celny. Prezentmarzen.com wyróżnia się spośród innych tym, że ma bardzo szczegółowe filtrowanie. Możecie wybierać prezent pod kątem okazji, relacji, jaka Was łączy z osobą obdarowywaną, możecie zaznaczyć też lokalizację, w jakiej ma się znajdować atrakcja i wiele innych. Zakup prezentu jest też bardzo bezpieczny i odbywa się standardowo – na mejla otrzymujemy potwierdzenie zakupu, taki voucher. To bardzo fajny i szybki sposób na to, by sprawić komuś radość. Nawet, jeśli zapomnieliście o jakieś ważnej okazji, czy o urodzinach bliskiej osoby, udany prezent można kupić szybko i zdążyć na czas ;)

Ja mam przyjaciół także poza Krakowem i nie zawsze mogę do nich dojechać z upominkiem, dlatego tego typu forma obdarowania ludzi jest dla mnie bardzo wygodna, a voucher prezentowy moi przyjaciele i rodzina mogą zrealizować w miejscu swojego zamieszkania.

Szczególnie teraz, przed moimi urodzinami temat prezentów jest mi bliski. Znajomi pytają mnie, co chciałabym dostać, czy coś może mi się przydać, a ja odpowiadam, że najpiękniejsze prezenty to te, dane prosto z serca, a życzenia, które się składa mają bardzo dużą moc.

Pamiętajcie, że liczy się gest i życzliwość wobec innych ludzi, czasem można to okazać w bardzo prosty sposób.