Uroda

Pokaz Semilac Kraków – moja relacja

Zadbane dłonie i piękne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Osobiście czuję się od razu lepiej, kiedy spojrzę na swoje dłonie, a te mają zrobiony piękny hybrydowy manicure. Ostatnio jednak moje zazwyczaj jedno- lub dwukolorowe paznokcie marzą o wielu nowych wzorach i kolorach, które ożywią je i przywołają wiosnę. Niestety sama nie umiem malować pięknych wzorów i ozdabiać paznokci najnowszymi technikami, dlatego wybrałam się na pokaz Semilac w Krakowie, aby dowiedzieć się więcej o nowych trendach w manicure. Aby znaleźć się na takim pokazie i spotkać z setkami kobiet, które uwielbiają perfekcyjny manicure wystarczy zajrzeć na stronę Akademii Semilac, znaleźć interesujące nas miasto i kupić bilet :)

Pokaz Semilac to wydarzenie, w trakcie którego każda z fanek manicure hybrydowego znajdzie coś dla siebie. Nieważne, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z malowaniem paznokci, czy może od lat działa w tej dziedzinie. To miejsce, gdzie spotykają się osoby, które chcą podążać za trendami i dowiedzieć się więcej o nowościach, a do tego poznać inne lakierowe maniaczki, które znają niejedną kolekcję Semilac na pamięć :)

_DSC1051

Pokaz w Krakowie zaczął się od prelekcji na temat nadchodzących trendów i tego, co czeka nas w tym roku ze strony marki Semilac. Dowiedzieliśmy się także, że już w marcu dostępna będzie nowa kolekcja Flavours, która jest esencją najpiękniejszych kolorów i smaków. Kiedy przedpremierowo zobaczyłam pierwsze kolory… zakochałam się w nich! I chyba już wiem, która kolekcja będzie moją ulubioną tego lata ;)

Pierwszy panel prowadzony przez stylistkę paznokci Magdalenę Tym pokazał mi, jak prawidłowo przygotować paznokcie do nałożenia hybrydy oraz przedłużyć te złamane. Pojęłam wtedy, że w jednym z salonów, w którym kiedyś byłam na przedłużaniu paznokci, zdecydowanie się na tym nie znają :( Pani Magda pokazała także kilka ciekawych technik zdobienia paznokci, które nawet taki laik jak ja jest w stanie samodzielnie wykonać :)

_DSC0990

Po prelekcji mieliśmy okazję obejrzeć cudowny taniec inspirowany najnowszą kolekcją DANCEFLOW, a także zjeść pyszne drugie śniadanie i następnie wrócić do dalszej nauki :)

_DSC1140
Kolejny panel zdecydowanie był adresowany do osób bardziej zaawansowanych niż ja w kwestiach manicure. Lora Sheiderova, która była kolejną prowadzącą pokaz, pokazała nam niesamowite zdobienia wykonywane ręcznie pędzelkiem. Nauczyła też tak łączyć ze sobą kolory, aby odwzorować najnowsze trendy, a dodatkowo zapoznała nas z techniką malowania obrazków typu pop art ;) W mojej ocenie Lora pokazała cudowne rzeczy i namalowała tak świetne lody malinowe na paznokciach, że wyglądały jak wydrukowane w drukarni! Taka wprawa w malowaniu to wręcz doświadczenie artystyczne. Bezwzględnie byłam pod wrażeniem i sama nabrałam ochoty na eksperymenty z manicure.

Oczywiście po tak cudownym pokazie musieliśmy odetchnąć z wrażenia i odpocząć chwilę, zajadając się owocami z czekoladowej fontanny i pysznymi przekąskami  :)

_DSC1069

Później przyszedł czas na już ostatni pokaz pani Magdy Tym, która i tym razem zdradziła wiele ciekawych trików w malowaniu paznokci.

_DSC1047

_DSC1017_2

Bardzo podobało mi się to, że przez cały pokaz można było wygrać różne produkty do stylizacji paznokci za sprawą organizowanych przez Rafała Maślaka konkursów.

_DSC1011

Były różne ciekawe pytania, na które lakierowe maniaczki na pewno znają odpowiedzi ;) Oczywiście można było przez cały pokaz zrobić sobie zaopatrzenie produktami Semilac i obejrzeć na żywo wszystkie piękne kolory. W ten sposób poznałam kilka czarownych róży, które na pewno w ciągu kilku miesięcy powiększą moją kolekcję lakierów marki Semilac.Każda z nas uczestniczek dostała też w prezencie dwa niedostępne w regularnej sprzedaży lakiery z kolekcji SEMILIKE 000 Lazure Dream oraz nowy, soczysty i barwny 111 Cherry Berry, a wraz z nimi wiele ciekawych ulotek, plakatów i oczywiście magazyn Semilac.

_DSC1137

Podsumowując cały pokaz, sądzę, że warto było się na niego wybrać, aby dowiedzieć się więcej na temat lakierów hybrydowych, ich prawidłowej aplikacji, przedłużania paznokci czy tego, jak można wykonać na nich nietuzinkowe wzory, których na pewno pozazdrości koleżanka :P Osobiście z pokazu wyniosłam bardzo wiele i choć wiem, że w porównaniu z instruktorkami mam zdecydowanie dwie lewe ręce do malowania wzorów, to teraz na pewno będę już wiedzieć, czy manicurzystka, do której wybiorę się na hybrydy, zna się na rzeczy, czy może przydałoby się jej szkolenie…

Chcecie zobaczyć jak było na pokazie w Krakowie? Zapraszam na krótki film :)

Mój strój:
Sukienka – Marie Zelie
Fryzura – Chmiest

Fotografie – Joanna Zawiślan-Siuda