Uroda

Podrażnione oczy przy demakijażu? Nigdy więcej !!!

Podrażnione oczy to problem niejednej z nas. Pyłki w powietrzu, kurz, źle dobrany kosmetyk czy noszenie soczewek, powodują wiele podrażnień, które niestety mogą negatywnie wpływać na nasz wzrok, a co za tym idzie źle odbić się na naszych oczach w przyszłości. Pamiętam jak moja przyjaciółka nosząca soczewki borykała się z problemem podrażnionych oczu i przez wiele miesięcy musiała nosić okulary zamiast ukochanych szkieł kontaktowych, musiała zrezygnować z makijaży i oczywiście ciągle zakrapiać oczy, co zdecydowanie jej przeszkadzało, a wszystko przez ciągłe podrażnianie.

Ja ostatnio również miałam problem dotyczący podrażnionych oczu i kompletnie nie wiedziałam jak sobie z nim poradzić… Przeczytałam więc w internecie wiele ciekawych artykułów na temat problemów z oczami i podrażnień, które mogą spowodować różne kosmetyki, nawet te łagodne dla okolic oczu. Postanowiłam więc na początku spróbować odstawić  kremy pod oczy. Niestety to nie pomogło. Następnie zrezygnowałam z mocnego, podrażniającego makijażu i aplikowałam krople do oczu. Nadal nie było efektów, a całkowita rezygnacja z makijażu nie wchodziła w grę. Spotkania biznesowe z podkrążonymi oczami to zdecydowanie słaba sprawa :(  Mimo niewielkiego makijażu nawet mój ukochany płyn micelarny źle działał na moje delikatne oczy. Po kilku dniach prób niestety nie było poprawy :( Zdesperowana wybrałam się do apteki szukając pomocy i profesjonalnej porady. Farmaceutka doradziła mi, abym kupiła ampułki do zmywania makijażu, które nie dość, że oczyszczają oczy z wszelkiego makijażu (oprócz wodoodpornego) to jeszcze posiadają składniki łagodzące, które są stworzone na bazie produktów używanych w chirurgii oka i dzięki temu są o wiele lepiej tolerowane przez nie :)

Podrażnione oczy przy demakijażu

Farmaceutka poleciła mi produkt firmy La Roche-Posay Toleriane Ultra Demaquillant. Kosmetyk zaskoczył mnie, ponieważ znajduje się w sterylnych ampułkach jednorazowego użytku, dzięki czemu do produktu nie dostają się bakterie i pyłki z otoczenia, a 5 ml ampułka idealnie wystarczy na oczyszczenie oczu i twarzy z makijażu oraz delikatne rozpuszczenie go. Co ciekawe w opakowaniu znalazło się aż 30 ampułek czyli ilość, która zdecydowanie pomoże załagodzić podrażnienie i pomóc wrócić do normalności :)

Ten kosmetyk uratował moje oczy. Złagodził podrażnienia, unormował wrażliwość moich oczu i usunął podrażnienie. W końcu, po kilku tygodniach stosowania mogłam wrócić do pełnego makijażu oka i nawet udać się na sesję, gdzie makijaż zazwyczaj jest wodoodporny:) Po zmyciu sesyjnego, o wiele cięższego niż normalnie, makijażu  nie miałam żadnych podrażnień, a  moje oczy nie były nawet w najmniejszym stopniu podrażnione. Przed kuracją niestety nie byłabym w stanie zrobić takiego makijażu :(

Mogę zdecydowanie powiedzieć, że farmaceutka miała rację polecając mi ten produkt. Jest właśnie dla takich osób jak ja – wrażliwych ze skłonnością do alergii, a co najważniejsze nadaje się także dla osób noszących soczewki kontaktowe ;)

Teraz wiem, że Toleriane Ultra Demaquillant zagości w mojej kosmetyczce na stałe, będzie on nie tylko doraźną pomocą dla mnie w okresie podrażnienia oka ale i na co dzień pomoże mi w zmywaniu delikatnego makijażu. Bardzo cieszę się, że odkryłam ten produkt i mogłam go przetestować właśnie w tak wrażliwym dla moich oczu momencie. Mam nadzieję, że moja recenzja pomoże Wam zadbać o wasze oczy i zastanowić się mocniej nad kwestią demakijażu wrażliwej okolicy twarzy jak oczy.

Dziewczyny, jestem ciekawa czy korzystałyście kiedyś z takiego typu produktów. Co polecacie na wrażliwe i delikatne oczy?