Uroda

Pielęgnacja męskich dłoni

Od dawna wiadomo, że zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety, ale jak to jest z mężczyznami? Czy też zwracamy uwagę na ich dłonie?

Sama, odkąd tylko pamiętam, tak robię. Podając rękę do przywitania od razu wiem, czy osoba, z którą się witam, dba o siebie i o swoje dłonie. Bardzo zwracam uwagę na ręce dlatego, że można się z nich wiele dowiedzieć. Wiecie, że istnieje coś takiego jak psychologia dłoni? To właśnie skórki i paznokcie są nam w stanie na samym początku pokazać charakter człowieka!

Jeśli ktoś ma pozadzierane skórki, obdrapane aż do krwi lub obgryzione paznokcie – od razu wiemy, że dana osoba słabo radzi sobie ze stresem.  Dzięki wizerunkowi dłoni możemy także zobaczyć gdzie ktoś pracuje. Na przykład moje dłonie ewidentnie pokazują, że często zacinam się papierem, bo mam pełno małych ran, które mimo zadbanych skórek i paznokci pokazują co robię. Często, gdy witam się z mężczyznami czuję, że ich dłonie są szorstkie. W dużej mierze spowodowane jest to tym, że częściej niż kobiety wykonują prace ogrodowe i domowe, które powodują wysuszanie się dłoni. Jednak znam też wielu mężczyzn, którzy nie smarują dłoni kremem, bo wywołuje on uczucie lepkości, które często kojarzy się mężczyznom ze spoconymi dłońmi. I tak dzięki dłoniom jesteśmy w stanie dowiedzieć się wiele o nowo poznanej osobie.

IMG_3979

Jednak jeśli spojrzymy na większość naszego społeczeństwa, to kobiety zazwyczaj należą do osób, które chcą, aby wizerunek ich dłoni był jak najlepszy, dlatego malują paznokcie, wycinają skórki i nagminnie smarują ręce kremem, aby stały się delikatne niczym u księżniczki. I ja właśnie do takich kobiet się zaliczam :) Uwielbiam dbać o swoje dłonie i na szczęście udało mi się przekonać do tego także mojego męża, co systematycznie wbijałam mu do głowy. Więc kiedy po długim namawianiu go do używania kremu i odżywki do paznokci testowałam zestaw „SPA Semilac dla kobiet”, mój mąż sam zainteresował się tematem i pytał, jakiej odżywki do paznokci mógłby użyć, aby również jego paznokcie wyglądały lepiej.

W ten sposób małymi krokami przekonywałam Michała, że warto zadbać o swoje dłonie, regularnie smarować je kremem, wycinać skórki czy piłować paznokcie po ich uprzednim obcięciu. Kiedy więc mój mąż zobaczył najnowszy zestaw „Semilac SPA MEN” – od razu zgłosił się z chęciami do jego przetestowania!  W końcu sam poczuł potrzebę, aby zadbać o swoje dłonie i pielęgnować je wraz z najnowszym odżywkami do paznokci dla mężczyzn. Po jego reakcji widzę, że czasem ten niewielki dopisek „MEN” i fakt, że coś jest przeznaczone tylko dla facetów, sprawiają, że jeszcze bardziej chce coś sprawdzić, przetestować i udowodnić mi, że produkt kosmetyczny dla mężczyzn jest nawet lepszy niż ten dla kobiet.
Mój mąż szybko zaczął więc czytać o zestawie „Semilac SPA MEN” i zastanawiać się, w jakiej kolejności zacząć testować odżywki.

IMG_3981

W zestawie „Semilac SPA MEN” znajduje się pięć produktów:
– Semilac SPA for MEN Nail Whitening 752 7ml,
– “Bio Energia” do paznokci Semilac SPA for MEN Medina Ritual 753 7ml,
– Semilac SPA for MEN Nail Strengthener 751 7ml,
– Semilac SPA for MEN Nail Hardener 750 7ml,
– Trzyfazowy olejek do paznokci Semilac SPA for MEN Roma Affection 754 7ml.

Wszystkie produkty zapakowane są w przepiękne granatowe pudełeczko, które idealnie nadaje się na prezent dla każdego mężczyzny :)

Pięć odżywek ma za zadanie kompleksowo pielęgnować męskie paznokcie, wzmacniając je i ochraniając przed łamaniem. Co skądinąd jest najlepszą zachętą dla każdego mężczyzny, który oprócz pracy biurowej – jak mój mąż, który pakuje paczki, rozpakowuje pudełka – pracuje także w ogrodzie i naprawia różne rzeczy. To więc najwyższa pora, aby przekonać swojego faceta do zadbania o własne dłonie. I tak jak mój mąż podjąć wyzwanie z marką Semilac :)