Lifestyle

Jak oszczędzić na abonamencie telefonicznym?

Prowadzenie własnej firmy i sklepu zmusza mnie do tego i zachęca aby w każdej dziedzinie mojego życia szukać oszczędności. Oszczędności czasu i pieniędzy aby móc na spokojnie cieszyć się tym co robię i inwestować zaoszczędzony czas i pieniądze w nowe marzenia i projekty. I tak począwszy od szukania najtańszego dostawcy pudełek, bibuły czy wstążek aż po znalezienie lepszego abonamentu na telefon, każdego dnia przeszukuje internet aby móc poczynić oszczędności które w dłuższej perspektywie czasu pomogą mi w rozwoju. Angażowanie się w moją pracę, układanie spraw zawodowych i prywatnych powoduje, że moja doba kurczy się nieustannie i eliminuje z niej wszystkie zbędne elementy, które powodują tracenie czasu na głupoty. I tak ostatnio 90% spraw staram się załatwiać telefonicznie lub przez internet. Jest to ogromne ułatwienie dla mnie bo w końcu bez wychodzenia z domu, zbędnych dojazdów i czekania w kolejkach jestem w stanie zająć się ważnymi dla mnie tematami. Ostatnio skończył mi się abonament na telefon i zmuszona zostałam do tego aby zadbać o jego przedłużenie. Niestety po dość nie przyjemnych doświadczeniach z infolinią uznałam, że pora poszukać strony internetowej z ofertami abonamentów które będą dla mnie korzystne. Standardowo wpisałam w google najlepszy abonament telefoniczny i oczywiście wyskoczyły wszystkie sieci komórkowe. Przeglądanie ofert na 2 pierwszych stronach zajęło mi masę czasu i niestety mocno namieszało w głowie… O swoim problemie z wyborem nowego abonamentu opowiedziałam, mojej przyjaciółce, która od razu poleciła mi https://komorkomat.pl

 

Zrzut ekranu 2017-03-07 o 13.15.33

Komórkomat to porównywarka ofert telefonii, komórkowych która jest bardzo prosta. Wystarczy uzupełnić krótki formularz, a w nim wybrać czy poszukuje się nowego numeru telefonu czy przedłuża własny, z jakiej sieci się w tym momencie korzysta, czy potrzebny jest numer telefonu na kartę czy abonament, z telefonem czy bez i jaka duża ilość rozmów, smsów i pakietu danych nas interesuje.

Po uzupełnieniu tych wszystkich danych pojawiają się dla nas proponowane oferty. Co jest fajne to to, że wyszukiwarka nie pokazuje ofert tylko 4 najpopularniejszych operatorów w polsce, a wszystkich dostępnych. Dla mnie oferty wyglądają tak:

Zrzut ekranu 2017-03-07 o 13.05.37

Wystarczy nacisnąć sprawdź ofertę, a wtedy od razu jesteśmy przekierowywani na stronę internetową operatora komórkowego i możemy zapoznać się ze szczegółową ofertą oraz przenieść numer.

Zrzut ekranu 2017-03-07 o 13.09.59

Zrzut ekranu 2017-03-07 o 13.10.03

Ja zdecydowałam się pozostać w sieci w której jestem i przedłużyć umowę. Mam dobry zasięg, a abonament jest ponad 20zł tańszy od mojego dotychczasowego.

Bardzo podoba mi się też to, że na stronie komorkomat.pl  możemy skorzystać z czatu z konsultantem który jest nam w stanie doradzić odnośnie abonamentu czy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Konsultant na czacie jest także w stanie pomóc zarejestrować nowy numer co jest bardzo dużym ułatwieniem dla osób, które jeszcze nigdy tego nie robiły :)

Serdecznie polecam Wam szukać okazji i oszczędności na wielu błahostkach na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Ja na tym abonamencie rocznie oszczędzam 240zł ;) 20zł miesięcznie to niby mała kwota ale rocznie trochę się uzbiera i można zawsze pójść za te pieniądze na romantyczną kolację czy kupić nową sukienkę ;p

Dajcie znać jak wy szukacie oszczędności? Czy korzystacie z takich rozwiązań i gdzie szukacie korzystnych ofert abonamentów telefonicznych :)