Lifestyle, Uroda

Oczyszczanie twarzy. Jak robić to dobrze?

Ponieważ odpowiadam na bardzo wiele wiadomości związanych z pielęgnacją twarzy i ciała, postanowiłam napisać Wam o bardzo podstawowym problemie, który często pojawia się w Waszych wiadomościach, a mianowicie o odpowiednim oczyszczaniu twarzy.

Na rynku jest niezliczona ilość marek pielęgnacyjnych, jedne z lepszym składem, inne wręcz z tragicznym. Prawie każdej kobiecie trudno przebić się przez ten gąszcz i trafić na właściwe kosmetyki. Ja z wieloletnim doświadczeniem w branży beauty wciąż natrafiam na niewypały kosmetyczne, które np. mnie uczulają albo zapychają pory. Testuję kosmetyki z różnych przedziałów cenowych, ale staram się wybierać te o dobrym, prostym składzie, mimo to zdarzają się nieudane testy i ląduję z zaczerwienieniami lub podrażnieniami.

Pytacie mnie o idealne kosmetyki do pielęgnacji, ale niestety muszę Was rozczarować, nie ma takich. Nie ma uniwersalnego kosmetyku, który zdziała cuda, ale jest sposób, żeby być blisko ideału, a przynajmniej, żeby zniwelować problemy skórne, zaczerwienienia, skórki, wysuszenia i inne problemy skóry twarzy, na które się skarżycie. Receptą na dobry wygląd buzi jest oczyszczanie.

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy otwiera pory, pozwala skórze oddychać i daje komfort. Nawet jeśli nie nosicie makijażu, a coraz więcej dziewczyn tak robi, w powietrzu i naszym otoczeniu jest tyle zanieczyszczeń, że skóra nie może swobodnie oddychać i jest zwyczajnie zabrudzona. Naturalne wytwarzanie sebum, czy gorące dni sprawiają, że się świecimy, albo wręcz przeciwnie, pojawiają się na naszej skórze wysuszenia i niedoskonałości.

Poniżej podaję Wam kilka zagadnień dotyczących oczyszczania, które często poruszacie w swoich pytaniach do mnie. Mam nadzieję, że się przydadzą!

  • Oczyszczajcie skórę rano i wieczorem, nawet jeśli wieczorem zrobiłyście cały pielęgnacyjny rytuał to w nocy drobnoustroje, kurz i brud z pościeli dostały się do waszej skóry. Konieczne jest poranne oczyszczanie twarzy, nie ma zmiłuj!
  • Nie rezygnujcie z oczyszczenia skóry żelem bądź innym kosmetykiem połączonym z wodą np. specjalną, delikatną emulsją, ponieważ pozwala on na dokładniejsze oczyszczenie, taka metoda perfekcyjnie usuwa brud nagromadzony w ciągu dnia i substancje olejowate.
  • Zapomnijcie o tradycyjnym mydle na twarz, bo zmienia ono naturalne pH skóry twarzy, która jest delikatna.
  • Oczyszczanie maseczkami i peelingami to też konieczność, bo taka metoda pozwala na dogłębne wniknięcie do porów, poza tym dzięki tym kosmetykom przemycamy składniki odżywcze do głębi twarzy.
  • Płyny micelarne są super! To wynalazek jakiegoś geniusza, bo łączy w jednym produkcie działanie toniku, mleczka i kosmetyku do makijażu wodoodpornego. Micele przyciągają jak magnes nagromadzony brud i zanieczyszczenia.
  • Zanim dobierzecie jakiekolwiek kosmetyki oczyszczające, oceńcie jaki typ skóry macie, wszystko wtedy idzie łatwiej, wiemy czego potrzebuje nasza skóra, a z czym ma największe problemy.
  • Nie szorujcie buzi, bo prędzej ją podrażnicie niż oczyścicie. Nawet jeśli używacie wielorazowego płatka, czy oczyszczacie buzię mechanicznie jakimś specjalnym sprzętem, róbcie to delikatnie i z czułością, to ma być przyjemność!
  • Zanim zaczniecie oczyszczać skórę twarzy, umyjcie ręce. Niby proste, ale…
  • Ręcznik do twarzy powinien być tylko do twarzy :)

To najważniejsze punkty dotyczące oczyszczania twarzy, które jest receptą na dobry wygląd i dobre samopoczucie. Ja oczywiście, zawsze z radością poradzę Wam w kwestii odpowiednich kosmetyków, czy metod oczyszczania, ale chętnie też dowiem się, jakie wy macie sprawdzone metody i czym wykonujecie swoją pielęgnację.

Dajcie znać jak dobrze oczyszczać skórę po waszemu :)