Lifestyle

Obrazy na płótnie jako stylowe dodatki do wnętrza :)

Kiedy ostatnio pisałam dla Was artykuł o urządzaniu pokoju dla córki mojej przyjaciółki, byłam bardzo ciekawa, jak go odbierzecie. Było mi bardzo miło, kiedy posypały się wiadomości z Waszej strony, że fajnie jest urządzać wnętrze dla kogoś znajomego i pomagać mu, kiedy jest zapracowany. Wiele z Was również ma problem ze zbyt wieloma obowiązkami i wystrój wnętrz zostawiacie na później. Pomyślałam więc, że seria wpisów o ciekawych dodatkach wnętrzarskich, będzie idealną inspiracją dla wszystkich pracusiów, którzy nie mają czasu szperać w internecie w poszukiwaniu gadżetów do wystroju wnętrza.

Wasza reakcja na mój wpis podobała mi się niezmiernie, a mojej przyjaciółce podobała się zmiana niepozornego pokoju w stylowy i dziewczęcy zakątek. Idąc za ciosem, postanowiłyśmy przearanżować całe mieszkanie Justynki. Aktualnie, jesteśmy na etapie szukania nowych mebli i dodatków, które pomogą odświeżyć wnętrze, z uwzględnieniem budżetu, który wcześniej ustaliłyśmy. Powoli kompletujemy rzeczy, które zmienią mieszkanie i dodadzą mu elegancji bez większego remontu i bardzo dużych zmian architektonicznych. I tak, powoli kupiłyśmy nowe tekstylia: firanki, poszewki na poduszki, czy narzutę na łóżko. Zmiany tak niepozorne, szybko sprawiają, że mieszkanie staje się bardziej przytulne. Oprócz tekstyliów, pomyślałyśmy także o dodatkach takich jak: kolorowa zastawa stołowa, przepiękne szklane świeczniki, imitujące kryształ, czy nietuzinkowe obrusy, które w momencie nadają jadalni elegancji.

Dodatki od razu sprawiły, że mieszkanie nabrało charakteru, a my z każdym dodanym drobiazgiem cieszyłyśmy się, że wnętrze wygląda coraz lepiej i zachwyca wszystkie nasze sąsiadki. Zauważyłyśmy jednak, że mimo dużej ilości pięknych i spójnych drobiazgów znajdują się w mieszkaniu miejsca kompletnie niezaaranżowane. W większości są to ściany, które bez mebli i dodatków wydają się po prostu puste i zapomniane. Zaczęłyśmy więc szukać obrazów, które przypadną nam do gustu. Skoro urządziłyśmy mieszkanie ożywiając je kolorami i sprawiając, że zapanował w nim styl hiszpańskiego, kolorowego domu (wyjętego prosto z katalogu Zara Home), musiałyśmy dobrze przemyśleć, jakie obrazy chcemy umieścić na ścianach. Chciałyśmy uniknąć chaosu we wnętrzu oraz sprawić, by było ono spójne i ze smakiem.

Szukając idealnych obrazów, które będą pasować do naszego wnętrza, przejrzałam ponad 50 stron internetowych i w końcu znalazłam stronę Pixers, która w swoim asortymencie ma ogromną ilość przepięknych obrazów drukowanych na płótnie. Na tym właśnie mi zależało, nie chciałam, aby obrazy były na papierze, czy innych materiałach tego typu. Te drukowane na płótnie wyglądają o wiele solidniej, przepięknie i delikatnie się błyszczą, a kolory wyglądają o wiele lepiej niż na kartonie.

Przeglądając z Justynką stronę, znalazłyśmy obrazy praktycznie do każdego wnętrza. Piękne, czarno-białe obrazy ze zwierzętami, cudowne kolorowe kaktusy, obrazy z motywem florystycznym, czy takie w geometryczne wzory. Na stronie jest aż tyle motywów, że ciężko było nam się zdecydować na konkretny obraz. Przejrzałyśmy więc wszystko ponad 3 razy i zawęziłyśmy wybór do 6 obrazów, które najlepiej oddają klimat naszego wnętrza.

Po dłuższym zastanowieniu, zdecydowałyśmy się na zakup aż 4 obrazów, które powiesiłyśmy w salonie oraz przedpokoju tak, aby całe wnętrze nabrało spójności.

Oprócz tego, że obrazy na płótnie są pięknie wydrukowane i oprawione to są także bardzo mocno zabezpieczone na czas transportu. Przy moim doświadczeniu z firmami transportowymi bałam się, że kurier może pognieść lub zniszczyć rogi obrazów, co niestety dość często się zdarza. Na szczęście ekipa pakująca paczki w sklepie naprawdę zna się na rzeczy i mimo tego, że pudełko było odrobinę obtłuczone obrazy przyszły w idealnym stanie, co niezmiernie nas ucieszyło ;)

Justynka pokochała nowe wnętrza i obrazy, które jej wybrałyśmy :) Teraz pora na kolejny projekt urządzania wnętrza. O czym tym razem chciałybyście poczytać?