Uroda

Jak nakładać naklejki wodne?

Naklejki wodne to ostatnio mój paznokciowy hit. Miłością do nich zaraziła mnie Patrycja z bloga Pata Bloguje. Odkąd tylko zobaczyłam, jaki piękny efekt mogą dać naklejki na całkiem gładkich paznokciach – przepadłam… Dzięki małej naklejeczce, której nałożenie zajmuje góra kilka sekund, można wyczarować piękne wzory, zmieniające w mgnieniu oka nasze paznokcie w małe dzieło sztuki. Oglądając jak Patrycja nakłada naklejki na paznokcie i jakie jest to banalne, postanowiłam, że sama także spróbuję. Mimo że jestem beztalenciem w malowaniu paznokci, to byłam bardzo zadowolona z efektu. Dzisiaj chciałabym także Was zarazić miłością do naklejek wodnych i pokazać jak się je nakłada :)

Musimy zacząć od pomalowania paznokci. Zazwyczaj maluję je odżywką oraz dwoma warstwami lakieru, które pozostawiam do swobodnego wyschnięcia.

_dsc0469

Kiedy lakier na paznokciach jest już całkiem suchy, wycinam interesujące mnie w danym momencie naklejki i ustawiam je sobie w kolejności nakładania. Zazwyczaj zaczynam od przygotowania naklejek na jedną rękę i dopasowania ich do mojej wizji manicure.

_dsc0474

Następnie delikatnie zanurzam naklejkę w płaskim naczyniu z wodą, aby powoli zaczęła się odklejać.

_dsc0472

W tym czasie zwilżam paznokieć, na który mam nałożyć naklejkę, po to, bym mogła nią swobodnie poruszać po nim i idealnie ułożyć.

_dsc0478

Wyjmuję więc naklejkę z wody i odpowiednio nakładam na palec, a potem delikatnie chusteczką osuszam nadmiar wody i pozostawiam paznokieć do wyschnięcia.

_dsc0510

Aby utrwalić efekt naklejki – pokrywam ją topem.Musimy pamiętać, żeby przed nałożeniem naklejek lakier na paznokciach był całkiem suchy. W przeciwnym razie później warstwa pokryta topem może się pomarszczyć.

_dsc0513

A tak wyglądają moje paznokcie z naklejkami wodnymi… Jak Wam się podobają? :)