Uroda

Najlepsza suszarka, która nie niszczy włosów, test Panasonic EH

Jednym ze sprzętów, bez których nie wyobrażam sobie dbania o moją urodę jest suszarka do włosów. Jest to podstawowy przedmiot użytkowy, który chyba każdy ma w domu, jednak nie zawsze zwraca się uwagę na jego jakość. Dla mnie suszarka jest bardzo ważna, dlatego że moje włosy są delikatne i cienkie. Właśnie z tego powodu, suszarka do włosów jest dla mnie nie tyle przedmiotem użytkowym, co sprzętem do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Jak suszyć cienkie i delikatne włosy?

Po wielu eksperymentach, w tym zupełnej przerwie od suszarki, którą kiedyś zrobiłam, muszę Wam powiedzieć, że opracowałam dobrą metodę na suszenie włosów delikatnych.
Oto moje sposoby!

 1. Moc nawiewu ma znaczenie. Włosy delikatne powinny być suszone delikatnie. Nawiew suszarki powinien być łagodny, by włosy fruwały i nabierały objętości. Jeśli nawiew jest zbyt mocny można niepotrzebnie poszarpać włosy i je połamać. Jeśli za mocno suszycie delikatny typ włosów, niepotrzebnie możecie je poplątać, a później zafundować im drugi dramat, czyli rozczesywanie w bólach.
 2. Delikatne włosy muszą być suszone zgodnie z kierunkiem wzrostu – od nasady po same końce. Piszecie do mnie, że wiele z Was suszy włosy „do góry nogami”, aby nadać im objętość, ale taki sposób suszenia może osłabić włosy cienkie i delikatne. Jeśli macie taki
  rodzaj włosów jak ja, suszarkę do włosów kierujcie od nasady po końce. Możecie zaczynać od tyłu głowy, przechodząc do pasm bliżej twarzy, które suszą się szybciej. Taki sposób suszenia sprawi, że włosy będą gładkie i lśniące.
 3. Najlepszy jest letni nawiew. Z reguły, w suszarkach macie kilka poziomów ciepła, dla włosów delikatnych najlepsza jest optymalna temperatura suszenia. Jeśli chcecie, żeby Wasze włosy były błyszczące i gładkie, wtedy zimny nawiew będzie najlepszy. Gorący nawiew zostawcie innym – dla włosów delikatnych to nie najlepszy pomysł. Jeśli chcecie uzyskać większą objętość, pod sam koniec suszenia można zrobić jednorazowy „strzał” ciepłym powietrzem suszarki, to fajny patent przed wieczornym wyjściem.
 4. Najpierw lekko podsusz, potem rozczesz. Kiedy włosy są po umyciu i pielęgnacji, łuska włosa często nie jest całkiem domknięta. Wolę najpierw delikatnie podsuszyć moje włosy, potem rozczesać i dosuszyć do końca. Wybrałam taki złoty środek, żeby jak najlepiej zadbać o moje delikatne i wrażliwe włosy.
  Pamiętajcie, że każda z nas jest inna i włosy delikatne też dzielą się na różne typy. Warto jednak znaleźć optymalną receptę na suszenie włosów, żeby zachować ich dobrą kondycję. Oprócz sposobu suszenia bardzo ważną rzeczą jest suszarka do włosów. Ostatnio szukałam dla siebie idealnej i zdaje się, że ją znalazłam :)

Wybrałam dla siebie suszarkę Panasonic EH Nanoe. Nazwa może jest
skomplikowana, ale warto zapamiętać sobie ten model, a szczególnie technologię NANOE, na której jest oparty ten nowoczesny sprzęt.

Na czym polega fenomen tej suszarki? Panasonic EH

Cząsteczki nanoe poprawiają nawilżenie włosów i pozwalają zredukować ewentualne uszkodzenia. Co ważne, cząsteczki te mają działania nawilżające także dla skóry głowy. Ja wyznaję filozofię, że zdrowa
skóra głowy to zdrowie włosy. Ta technologia wytwarza nanocząsteczki wody, które przenikają w głąb włosa nawilżając łuskę nie tylko na zewnątrz, ale również od środka. Moje delikatne i lekkie włosy potrzebują tego nawilżenia, ponieważ inaczej puszą się i pierzą.
Działa to tak, że umieszczona we wnętrzu suszarki metalowa elektroda skupia wilgoć, a wysokie napięcie uwalnia nawilżające cząsteczki nanoe, które wnikają w głąb włosa. Suszarka Panasonic ma standardowe funkcje i różne poziomy ciepła, ale ma też zupełnie nowe funkcje, które uwielbiam, bo są idealnie pomyślane dla moich wymagających włosów.

 • Tryb pielęgnacji skóry głowy – w tym trybie skóra głowy jest suszona bardzo delikatnie powietrzem o temperaturze około 50 stopni Celsjusza. Technologia nanoe nawilża skórę, zapobiegając jej
  wysuszaniu i dbając o jej zdrowie.
 • Tryb pielęgnacji skóry twarzy – to było dla mnie prawdziwe odkrycie. Nie zdawałam sobie sprawy, jak suszarka do włosów działa na skórę twarzy. Funkcji tej używa się pod koniec suszenia włosów. Na
  około minutę przed zakończeniem suszenia, strumień powietrza można skierować na twarz, a cząsteczki nanoe delikatnie ją nawilżą.
 • Tryb inteligentnej kontroli temperatury – pozwala na dostosowanie temperatury suszarki do temperatury otoczenia. Szczególnie jest to ważne latem, kiedy sama temperatura otoczenia jest wysoka.
  Poza funkcjonalnością mojej nowej suszarki Panasonic, bardzo cenię sobie także jej lekkość i kształt, który świetnie wpasowuje się w dłoń. Ręka się nie męcz nawet podczas dłuższego suszenia chłodniejszym powietrzem. No i ten design, który jest bardzo elegancki i klasyczny tak, że suszarka będzie świetnie wyglądać w każdym wnętrzu. Jeśli tak, jak ja jesteście estetkami, wiecie o co chodzi. Ja mam już swoją idealną suszarkę do włosów, która spełniła moje oczekiwania, mam nadzieję, że nadal mnie nie zawiedzie i będzie towarzyszyć mi nie tylko w domu, ale także w podróżach.

  A Wy? Zwracacie uwagę na sprzęt, jakim suszycie włosy?
  Chętnie poznam Wasze typy ;)