Kuchnia

Mój sposób na tortillę

Zabieganie od dawna powoduje, że coraz mniej gotuje na co dzień w domu. O ile każdego dnia, kiedy nie mam dodatkowych zajęć staram się ugotować coś zdrowego na kolację i na lunch następnego dnia o tyle nie mam czasu poświęcić więcej niż 20-30 minut na przygotowanie jedzenia. Korzystając z doświadczenia w kuchni wypracowałam sobie kilka przepisów, które pomagają mi w sytuacjach awaryjnych kiedy na obiad jest góra 20 minut ;) Dzisiaj zaprezentuje Wam jeden z moich ulubionych przepisów :)

Mój sposób na tortillę
Jak zdążyliście już zauważyć dzisiejszy przepis będzie na Tortillę :) Uwielbiam ten pszenny placek, który można zaserwować na tyle ciekawych sposobów. Ja osobiście najbardziej lubię tortillę ze świeżymi warzywami i pieczonym kurczakiem :) Tak wygląda moja wersja tortilli w wersji mini ;)

Mój sposób na tortillę

Do przygotowania mojej wersji tortilli potrzebujecie:
– placki tortilli
– kurczaka
– przyprawę do kebaba / gyrosa
– sałatę
– kukurydzę
– paprykę
– ogórka
– zielony groszek

Mój sposób na tortillę

Na początku myję i kroję kurczaka w drobną kostkę. Rozgrzewam patelnię z dowolnym tłuszczem oraz przyprawą, aby delikatnie ją podsmażyć. Na rozgrzaną patelnię wrzucam kurczaka i piekę go, aż do momentu gdy będzie biały w środku. W międzyczasie kroję sałatę, paprykę, ogórka, dodaję kukurydzę oraz groszek z puszki. Do sałatki możecie dodać więcej elementów w zależności od tego czy lubicie np. pomidory, słonecznik, czy może pestki dyni :) Moja wersja za każdym razem jest inna, czasem dodaję pestki dyni, innym razem dorzucam pomidora, czy pieczoną marchewkę :) Tak naprawdę do swojej tortilli możecie włożyć wszystko, ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia :))

Mój sposób na tortillę

Na samym końcu podsmażam placki tortilli. Staje się ona wtedy bardziej krucha i smaczniejsza ;) Do mojej tortilli zazwyczaj przygotowuję dwa różne sosy. Jeden bardzo prosty ( 2 łyżki majonezu i ketchup ), natomiast drugi to typowy sos czosnkowy (o nim już niedługo na blogu)

Mój sposób na tortillę

Jak Wam się podoba moja wersja tortilli? Ja osobiście uwielbiam :)
Jaki jest Wasz pomysł na swoją własną tortillę?