Uroda

Makijaż podkładem mineralnym Ecolore

Jesień przychodzi do nas wielkimi krokami, a burze na przemian z pięknym słońcem pokazują mi, że to już prawie początek tej pięknej pory roku. A co za tym idzie także koniec upałów i oczywiście słońca, które jest w stanie roztopić każdy makijaż. Lato i jesień to dla mnie pory minimalnego makijażu, stąd też mimo posiadania dość lekkiego podkładu zdecydowałam się na zmianę go na najnowszy hit Internetu, czyli jeden z kosmetyków mineralnych.

Zawsze wydawało mi się że kosmetyki mineralne nie nadają się do skóry suchej przez ich konsystencję. Jeśli myślicie, że kolorowy pyłek przy suchej skórze podkreśli suche, odstające skórki i spowoduje, że buzia będzie miała  na sobie maskę, to mylicie się :). Przy prawidłowej pielęgnacji podkład mineralny jest rewelacyjny także dla młodej, delikatnej i oczywiście suchej skóry :)  W końcu w kosmetykach mineralnych chodzi o to, aby dawać naturalny, nieprzerysowany efekt, a do tego jak najmniej obciążać naszą skórę dużą warstwą różnych kosmetyków.

Przez ostatnie 3 tygodnie testowałam podkład i puder mineralny firmy Ecolore. Jestem nim zachwycona i zauważyłam, że bardzo się myliłam. Podkład mineralny idealnie zdaje egzamin przy mojej cerze, delikatnie wyrównuje jej koloryt nie pozostawiając efektu maski :) buzia przy nim jest gładka i zdecydowanie nie jest matowa, a satynowa, co jest jak najbardziej pożądanym efektem użycia tego produktu (czy wy też nie lubicie płaskiego, całkiem matowego wykończenia?)

Makijaż podkładem mineralnym

Jak wygląda moje nakładanie podkładu mineralnego? 
Na posmarowaną kremem buzię i osuszoną chusteczką delikatnie nakładam podkład. Jest sypki więc używam do jego aplikacji pędzla typu flat top. Delikatnie pędzlem wklepuję w skórę podkład, a następnie delikatnie rozcieram okrężnymi ruchami. Pamiętajcie, aby nie nakładać podkładu jak pudru czyli delikatnie oprószając, wtedy nie zobaczycie cudownego działania tego kosmetyku :( 
Po aplikacji podkładu przechodzę do delikatnego oprószeniu buzi pudrem, aby się nie świeciła w ciągu dnia i aby makijaż został utrwalony :).

Makijaż podkładem mineralnym

Makijaż podkładem mineralnym

Makijaż podkładem mineralnym

I tak właśnie wygląda makijaż mojej twarzy podkładem mineralnym :) Ja jestem zachwycona efektem i zdecydowanie mogę polecić ten produkt ;)

Fotografie – Joanna Zawiślan-Siuda