Lifestyle, Podróże

Majorka, wakacyjne plany 2020

Jak wiecie Hiszpania to kraj, który zawrócił mi w głowie. Od zawsze lubiłam muzykę latynoamerykańską i sposób życia, który kojarzył mi się z uśmiechem radością i zaufaniem do innych osób. Ale dopiero od kilku lat zaczęłam przyglądać się bliżej tej kulturze oraz ludziom z Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych. W moim otoczeniu pojawiło się nagle wiele osób, które stamtąd pochodzą, a mieszkają w Polsce i to zupełnie zmieniło moje postrzeganie świata.

Ludzie z Hiszpanii wciągnęli mnie w salsę, zaczęłam regularnie chodzić na lekcje tańca i dzięki temu poznałam radość oraz rytm, w którym żyją. To właśnie muzyka i taniec ma wielki wpływ na to, jacy są Hiszpanie, radość życia i spontaniczność, którą mają, objawia się właśnie w muzyce, jaką tworzą i jaką tańczą. Ten rytm i słoneczne teksty o miłości sprawiają, że z automatu w człowieku wyzwala się radość. Tej radości często brakuje nam w codziennym życiu, dlatego zdecydowałam się na lekcje tańca i podładowanie swoich pozytywnych bateryjek. Często pytacie mnie skąd u mnie takie fajne nastawienie do życia, a ja po prostu otaczam się ludźmi, którzy mnie pozytywnie ładują i jest to też duża zasługa moich przyjaciół z Hiszpanii.

Taniec to pierwszy krok, który pozwolił mi jeszcze bardziej rozkochać się w hiszpańskiej kulturze, ale drugim krokiem była nauka języka hiszpańskiego. Już od dłuższego czasu uczę się hiszpańskiego i świetnie się przy tym bawię, okazuje się, że nie jest to typowa nauka języka obcego, ale też świetna zabawa, dzięki której można poznać filozofię życia i podejście do życia ludzi z tamtych krajów. Dzięki temu, że znam podstawy tego języka mogę też rozmawiać się z moimi przyjaciółmi i używać ich języka ojczystego. Nie ma nic lepszego, niż konwersacje z kimś, kto poprawia błędy i potrafi nauczyć, czegoś więcej niż tylko tego, co na lekcjach. Język nieużywany umiera, pewnie wielu z Was się już o tym przekonało.

Pokochałam hiszpański prawdziwą miłością, dlatego za cel na najbliższy czas są podróże w hiszpańskojęzyczne strony. Aktualnie jestem na etapie planów wakacyjnych, mam już dużo rzeczy, które kupiłam z zamiarem wakacyjnego odpoczynku (już niebawem), ale jeszcze nie wiem, gdzie konkretnie się wybiorę, jestem tylko pewna, że będzie to miejsce hiszpańskojęzyczne. Wybieram taki kierunek po to, żebym mogła sprawdzić swoje umiejętności językowe i pogadać z miejscowymi. Bardzo poważnym kandydatem na tegoroczne wakacje jest Majorka.

Dlaczego Majorka? Bo ta hiszpańska wyspa jest jedną z najpiękniejszych w całym archipelagu Balearów. Oczywiście swoim pięknem uwodzą plaże, to bez dwóch zdań, ale Majorka to też miejsce, w którym można wiele zwiedzić. Bardzo marzy mi się, by zobaczyć stolicę, czyli Palma de Mallorca, gdzie znajduje się przepiękna katedra La Seu oraz Pałac Almudaina. Chciałabym też zobaczyć Alcudię, które jest niewielkim, ale bardzo romantycznym i uroczym miasteczkiem, wąskimi uliczkami i ruinami rzymskiego miasta, oczywiście jest tam mnóstwo kawiarenek i restauracyjek z prawdziwym, pachnącym, śródziemnomorskim jedzeniem. A w Valdemossie chętnie zobaczę pomnik Fryderyka Chopina i zjem coca de patata, czyli takie słodkie bułeczki, z których słynie ta miejscowość i które są zrobione m.in. z ziemniaków.

Jak widzicie, mam już mini plan i nic tylko go wdrożyć. Nie ukrywam, że Majorkę rekomendowali mi moi hiszpańskojęzyczni znajomi, którzy doskonale znają wyspę. Ja po obejrzeniu zdjęć, nie mam żadnych wątpliwości, że chcę tam być! Powoli przeglądam już noclegi oraz przeloty, żeby zorientować się, jaki budżet potrzebny mi jest na taki tygodniowy wyjazd. Moi przyjaciele podrzucili mi namiar na noclegi na Majorce od Interhome, które są sprawdzone i w świetnej lokalizacji. Ceny nie okazały się aż tak wysokie, jak myślałam, a miejsca rzeczywiście bardzo malownicze i zadbane. Portal spodobał mi się o tyle, że znajdziemy w nim specjalnie wyselekcjonowane apartamenty, które mogą nas zaskoczyć, ale wyłącznie pozytywnie :)

Jeśli byliście już na Majorce i macie jakieś dobre praktyki związane z podróżą w to miejsce, chętnie dowiem się wszystkiego. Ja bardzo Wam polecam kraje hiszpańskojęzyczne. Jednym, ale chyba najważniejszym z powodów są ludzie, którzy zarażają optymizmem, a dobre i świeże jedzenie dodaje sił i poprawia humor, no i ta muzyka i widoki… Z resztą, co ja tu będę dużo pisać, odsyłam do mojego tekstu o podróży do Barcelony, który może być dla Was pomocny podczas planowania wakacji 2020.

Jeśli byliście już na Majorce, dajcie znać, co warto zobaczyć i jak się do niej przygotować.

Te deseo unas vacaciones maravillosas!