Lifestyle

Łóżko, najważniejszy mebel w mieszkaniu

Sen to zdrowie i nie jest to wcale czcze przysłowie. Sen regeneruje, pozwala się wyciszyć, a w czasie snu organizm odpoczywa. Każdy człowiek potrzebuje snu, żeby po ciężkim i pracowitym dniu móc zwyczajnie odpocząć. Ja doceniam dobroczynny wpływ snu szczególnie teraz, kiedy mam bardzo pracowity czas, a dodatkowo jestem w procesie leczenia moich zatok. Potrzebuję więcej odpoczynku i ciepła, dlatego sen stał się tak ważny w moim życiu i tak go doceniam.

Kiedy urządzałam moje mieszkanie nie przywiązywałam tak dużej wagi do doboru łóżka, w mieszkaniu miało być po prostu ładnie. Bardziej zwracałam uwagę na sam klimat mieszkania, dekoracje, czy salon, do którego będą przychodzić znajomi i rodzina. Z czasem to łóżko stało się najważniejszym meblem w moim domu, w końcu to tam spędzamy połowę życia.

Jak wiecie prowadzę bardzo pracowity tryb życia, dużo czasu w ciągu dnia spędzam przed komputerem, dlatego też mój kręgosłup potrzebuje dobrego odpoczynku w nocy. Taki tryb życia spowodował, że łóżko, a szczególnie materac są dla mnie tak ważnym elementem domowego wyposażenia.

Z biegiem czasu materac, który kupiłam jeszcze przy wprowadzeniu do mojego mieszkania się zużył. Wstaję rano zmęczona, chociaż przespałam całą noc, a dodatkowo czuję też obciążenie w plecach, którego wcześniej nie miałam, bo przecież chodzę na zajęcia na zdrowy kręgosłup. Znalazłam przyczynę tego kiepskiego samopoczucia, a jest nim właśnie ten nieszczęsny materac, który na dniach będę wymieniać.

Dla mnie najważniejszy, podczas wyboru odpowiedniego materaca jest poziom twardości.

  • Osobiście lubię, kiedy materac utrzymuje ciało bardzo stabilnie i jest twardy, nie lubię, kiedy materac jest miękki i nie trzyma kręgosłupa w odpowiedniej pozycji.
  • Drugą ważną rzeczą, jaką się kieruję jest odpinany pokrowiec, który można prać, co jest dla mnie bardzo ważne.
  • Materac zbiera kurz i zabrudzenia, dlatego bardzo ważne jest nie tylko pranie pokrowca, ale też odpowiednia cyrkulacja powietrza i jego hipoalergiczne właściwości.
  • Ważne jest też to, żeby materac był odporny na odkształcenia i odgniecenia i służył mi długi czas.

Upatrzyłam odpowiedni materac w sklepie Edinos, w którym kupowałam już wcześniej kilka rzeczy do domu. Zachęciła mnie dobra jakość i to, że w sklepie mają materace najnowszej generacji, które nie tylko zapobiegają rozwojowi grzybów i roztoczy, ale także przepuszczają powietrze i są odpowiednie dla osób z problemami kręgosłupa.

Jeśli szukacie idealnego materaca, warto zajrzeć na stronę internetowego sklepu Edinos.pl zobaczycie sami, że ceny są naprawdę świetne, jak za taką jakość materiałów. Można dopasować materac dowolnie od potrzeb. Jeśli miałabym Wam doradzić teraz z perspektywy czasu, to wprowadzając się do mieszkania, albo robiąc przemeblowanie, czy remont w mieszkaniu, najistotniejszy jest właśnie materac. Ta, niby niewielka rzecz w domu, jest jedną z najważniejszych o ile nie najważniejszą. Inwestycja w dobry materac, to inwestycja na lata, bo wysokiej jakości materac potrafi przetrwać nawet kilkanaście lat. Dobry materac to też inwestycja w zdrowie, bo przecież podczas snu tak naprawdę nasz organizm w pełni się regeneruje i odpoczywa.

Mam nadzieję, że zaraz po zmianie materaca poczuję znaczną różnicę i wreszcie będę wstawać rano, jak skowronek.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem – to firma Edinos przygotowała dla Was bony o wartości 50 zł na hasło: edinos50 – dla pierwszych 20 osób.