Lifestyle

LE GRAND rowery – pora na przygotowania do sezonu rowerowego

Powoli zaczynam się przyzwyczajać, że moje życie wiąże się z nieustannymi zmianami. Ilość pracy, pomysłów i odrobina życia prywatnego sprawiają, że czasu na uprawianie sportów jest naprawdę mało. Dzięki mojej determinacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy regularnie uprawiałam jogę i patrzyłam jak moje ciało staje się bardziej rozciągnięte, a co za tym idzie powoli traci na wadze i ujędrnia się. Za chwile pojawi się jednak piękne słońce i pogoda, która zdecydowanie zachęci do wychodzenia z domu. Zdecydowałam się więc na małe zmiany w moim sportowym życiu i zamiast tylko uprawiać jogę pomyślałam, że jest to najwyższy czas na to aby nabyć miejski rower i wyjść z pracą po za dom.

Od zeszłego roku zastanawiałam się nad zmianą roweru ale ilość pracy sprawiła, że w ciągu zeszłego roku tylko dwa razy miałam okazję wybrać się na wycieczkę rowerową. Tej wiosny i lata mam mocne postanowienie, że rower będzie towarzyszył mi znacznie częściej, szczególnie przy wyjściach na kawę z przyjaciółką, czy wycieczkę po pięknych krakowskich parkach. Wybór roweru nie jest jednak prosty. Jego wielkość, wyposażenie i kolor to dla kobiety trzy najbardziej istotne tematy. Ważne jest to aby rower był dobrany do naszego wzrostu i postury aby jak najlepiej jeździło nam się na nim i był po prostu wygodny. Ja przy moim 156 cm w kapeluszu koniecznie muszę mieć rower, który będzie dla mnie wygodny i nie będzie za duży abym spokojnie mogła poradzić sobie na nim zarówno na pięknej ścieżce rowerowej jak i na wybojach.

Od dłuższego czasu podobały mi się rowery marki LE GRAND. Nowoczesne z pięknym designem i do tego bardzo stylowe. Podpytując koleżanki, które już dłuższy czas temu zaopatrzyły się w nowe miejskie rowery, zdecydowanie najbardziej korzystnie w opiniach wypadł LE GRAND stąd też wybór okazał się dla mnie oczywisty. Jednak wybranie marki roweru nie wystarcza. Teraz kwestia wyboru wielkości, koloru i modelu, który najbardziej będzie pasował do mnie, moich stylizacji i będzie dla mnie po prostu idealny.

Przeglądając rowery na stronie LE GRAND miałam duży problem z wyborem. Każdy z rowerów prezentuje się przepięknie, a do tego jest bardzo dobrze wyposażony w nowoczesne przerzutki i lekkie ramy. Zdecydowałam się na to aby mocniej przyjrzeć się rowerom aluminiowym. Moja przyjaciółka ma przepiękny rower ze stalową ramą i niestety dla mnie przy moim wzroście i wadze jest on odrobinę za ciężki.

Najbardziej urzekły mnie więc rowery z serii Lille i to na nich skupiłam się przy wyborze :)

Nie zdradzę Wam na razie jaki kolor roweru z serii Lille wybrałam. Zgadniecie?

Oprócz roweru wybrałam także dodatki, które idealnie sprawdzą się przy moich wycieczkach. Elegancki wiklinowy koszyk, pompka do kół, zapięcie do roweru i oczywiście światła to must have każdego porządnego roweru.