Uroda

Lakiery z przesłaniem ALL IN MY HANDS Semilac

Za kilka chwil mijają dwa lata odkąd zaczęłam własną dzialalność związaną ze sklepem kosmetycznym. Ostatnie dwa lata minęły w mgnieniu oka. Moja praca i własny sklep wciągnęły mnie tak bardzo, że nawet nie wiem kiedy zmieniło się moje postrzeganie wielu ważnych kwestii. Zaczynając swoją pracę byłam naiwna i uważałam, że świat stoi przede mną otworem, a ludzie, których spotykam na swojej drodze zawsze będą mi życzliwi. Z biegiem czasu przekonałam się, że nie zawsze tak jest, a mimo branży kosmetycznej my kobiety mamy zdecydowanie trudniej niż mężczyźni. Wyobraźcie sobie, że świat kosmetyczny wcale nie jest zdominowany przez kobiety. To w większości mężczyźni są właścicielami, dystrybutorami czy pomysłodawcami marek kosmetycznych. Kobiety w branży kosmetycznej to niestety nadal mały odsetek, który każdego dnia walczy o to aby móc zaistnieć w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Ostatnie lata uświadomiły mi więc, że my kobiety powinnyśmy trzymać się razem i wspierać w dążeniu do realizacji swoich marzeń, szczególnie tych zawodowych. Mając doświadczenia związane z różnymi sytuacjami, które wydarzyły się w mojej pracy bardzo chętnie wspieram kobiety, które z entuzjazmem i pasją podchodzą do swojej pracy. Uwielbiam też wspierać inicjatywy pomagające kobietom w rozwoju zawodowym.

Dzisiaj kiedy dostałam przesyłkę od marki Semilac, która informowała mnie o nowej kampanii społecznej bardzo się ucieszyłam. Uznałam, że koniecznie muszę Wam o niej opowiedzieć, bo my kobiety powinnyśmy się wspierać :)

Marka Semilac, właśnie zaprezentowała nową kolekcję lakierów #ALL  IN MY HANDS które są w trzech pięknych kolorach: w bardzo delikatnym różu Light Pink, przepięknym błękicie Light Blue oraz pastelowym Light Violet. Są to lakiery, które pomogą w wiosennych stylizacjach ale zarazem mają głębsze przesłanie w sobie.  Przesłanie, które pokazuje ogromną wiarę marki Semilac w kobiety, stylistki paznokci i studentki. Już przybliżam Wam przesłanie akcji :)

Dziewczyny przygotowały akcję społeczną w ramach której część dochodów ze sprzedaży lakierów z nowej kolekcji zostanie przekazana na wspieranie aktywności zawodowej przyszłych stylistek paznokci. W pięciu uczelniach w całej Polsce Semilac zorganizuje dla dziewczyn warsztaty dokształcające odnośnie zdobienia paznokci, a także przekaże granty w wysokości 5,3,2 tysięcy złotych, które mają za zadanie pomóc studentkom kosmetologii założyć lub rozwinąć własną firmę.

Inicjatywa marki Semilac bardzo mi się podoba :) Sama gdybym była studentką kosmetologii starałabym się wygrać taki grant w końcu wyposażenie miejsca pracy, zaopatrzenie się w sprzęt czy lakiery nie jest tanie. Szkolenia i możliwość wygrania grantu to super sprawa, tym bardziej kiedy stylizacja paznokci jest naszą pasją.

Akcje społeczne takie jak ta przygotowana przez Semilac zawsze wzbudzają we mnie wiele emocji. Ja wiem, że bez wsparcia mojej rodziny i przyjaciół moja firma nie byłaby taka jak jest teraz. Dzięki mojej mamie, która każdego dnia służyła mi radą i razem ze mną cieszyła się z każdego powodzenia i smuciła się w przy każdej porażce wiedziałam, że sobie poradzę. Wiem także, że wiele z Was nie ma takiego wsparcia, dlatego cieszę się, że od czasu do czasu trafia się firma, która nie tylko myśli o tym aby sprzedawać kosmetyki ale także uczynić coś dobrego w branży w której pracuje ;)