Lifestyle

Kilka słów o winie

Jakiś czas temu kompletując prezent na dzień Taty udałem się do naszej piwniczki po wino. Dotarło wtedy do mnie, że nasze zapasy dość mocno się uszczupliły :) Mieliśmy genialny pomysł, aby na wesele otrzymać w prezencie zamiast kwiatów właśnie butelki wina. I jako że osobiście pijemy rzadko, to przez prawie 2 lata mieliśmy wystarczająco dużo butelek na prezenty, spotkania ze znajomymi i rodziną. Niestety mimo wszystko udało nam się prawie całą piwniczkę „wypić” :)

W związku z tym postanowiłem uzupełnić nasze zapasy, tym razem dodając do tego pozycje, które zdecydowanie bardziej będą nam pasować , czyli np. więcej win białych, a zdecydowanie mniej czerwonych wytrawnych :) I jako, że nie należę do osób posiadających wiele czasu wolnego w swoim życiu – postanowiłem znaleźć ciekawe pozycje w Internecie.

Oto co udało mi się ciekawego odnaleźć :

winopolowy.pl – wino połowy: rewelacyjna gra słów kojarząca się z powszechnie znanym monopolowym, ale traktująca o połowach wina, czyli szukaniu mało dostępnych rodzajów, a jednocześnie jak czytamy u pomysłodawcy: każde ich wino ma być za połowę ceny. Mało jest firm, które w tak świetnie zawoalowany sposób pokazują swoją filozofię. Prawdopodobnie dlatego, jak zacząłem szukać win do naszej domowej piwniczki, to właśnie ta strona zwróciła swoją uwagę.

Fakt, nie posiadają tam szerokiego asortymentu, więc ci którzy lubią wybierać spośród niezliczonych marek i rodzajów na pewno nie będą ukontentowani :) Aczkolwiek dla mnie jako laika jeśli chodzi o wino, wąski wybór jest zbawienny. Tym bardziej jeśli chcę wybrać 2-3 butelki z każdego rodzaju ( białe, różowe, czerwone). Osobiście, razem z Hanią uwielbiamy wina białe, różowe i lekko musujące. Dlatego też skusiłem się na promocyjną cenę Prosecco, które było akurat jedynym musującym na tej stronie. Na pewno przyda mi się jak będę robił dla mojej żony jej ukochaną Sangrię na bazie białego wina i owoców :)

Kilka słów o winie

Nasze spożycie ogranicza się do spotkań ze znajomymi lub rodziną. Czasami wykorzystujemy wino również przy gotowaniu (nie tylko jako składnik dania :P ). Dlatego też kompletując zamówienie znalazłem wino różowe, które niekoniecznie będzie naszym pierwszym wyborem do kieliszka, ale może dobrze komponować się z deską serów, którą uwielbiam :) Na stronie wybrałem Casa Safra Rosado, które będą winem hiszpańskim jest mocno owocowe i bardzo lekkie. Idealnie pasuje do przystawek i sałatek :)

Kilka słów o winie

Kolejne 2 butelki to już wina białe. Niestety w aktualnym asortymencie sklepu nie ma, póki co, białego słodkiego wina więc szukałem wytrawnego, delikatnego wina o świeżym i owocowym smaku, które dobrze skomponuje się z daniami rybnymi, które tak często goszczą na naszym stole. Tu pierwszą opcją było chilijskie Picadora Savignon o mocno cytrusowym aromacie oraz włoskie Gazzera Grillo , które niekoniecznie polecam do grilla, ale do sałatek i delikatnych dań z ryb lub kurczaka już jak najbardziej :)

Kilka słów o winie

Nie zwlekałem dłużej, że mogłem wino kupić w tak rewelacyjnych cenach – zapraszam sprawdźcie sami – złożyłem zamówienie. Paczka przyszła 2 dni później, pięknie zapakowana i co najważniejsze w odpowiednio sposób zabezpieczona :) Jestem w pełni usatysfakcjonowany tym portalem, nie dość że mają świetne ceny, całkiem ciekawe wina to całość operacji przebiegła bardzo szybko i sprawnie co dla mnie było najważniejsze. Na pewno wrócę na WinoPołowy jeszcze nie raz i prawdopodobnie moi znajomi również :)

Kilka słów o winie

A jakie Wy wina polecacie? :)

Michał

 

Fotografie – Aleksandra Szczepańska