Uroda

Jak nie zniszczyć sobie włosów używając suszarki?

Jednym ze sprzętów, bez których nie wyobrażam sobie dbania o moją urodę jest suszarka do włosów. Jest to podstawowy przedmiot użytkowy, który chyba każdy ma w domu, jednak nie zawsze zwraca się uwagę na jego jakość. Dla mnie suszarka jest bardzo ważna, dlatego że moje włosy są delikatne i cienkie. Właśnie z tego powodu, suszarka do włosów jest dla mnie nie tyle przedmiotem użytkowym, co sprzętem do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Jak suszyć cienkie i delikatne włosy?

Po wielu eksperymentach, w tym zupełnej przerwie od suszarki, którą kiedyś zrobiłam, muszę Wam powiedzieć, że opracowałam dobrą metodę na suszenie włosów delikatnych.
Oto moje sposoby!

  1. Moc nawiewu ma znaczenie. Włosy delikatne powinny być suszone delikatnie. Nawiew suszarki powinien być łagodny, by włosy fruwały i nabierały objętości. Jeśli nawiew jest zbyt mocny można niepotrzebnie poszarpać włosy i je połamać. Jeśli za mocno suszycie delikatny typ włosów, niepotrzebnie możecie je poplątać, a później zafundować im drugi dramat, czyli rozczesywanie w bólach.
  2. Delikatne włosy muszą być suszone zgodnie z kierunkiem wzrostu – od nasady po same końce. Piszecie do mnie, że wiele z Was suszy włosy „do góry nogami”, aby nadać im objętość, ale taki sposób suszenia może osłabić włosy cienkie i delikatne. Jeśli macie taki
    rodzaj włosów jak ja, suszarkę do włosów kierujcie od nasady po końce. Możecie zaczynać od tyłu głowy, przechodząc do pasm bliżej twarzy, które suszą się szybciej. Taki sposób suszenia sprawi, że włosy będą gładkie i lśniące.
  3. Najlepszy jest letni nawiew. Z reguły, w suszarkach macie kilka poziomów ciepła, dla włosów delikatnych najlepsza jest optymalna temperatura suszenia. Jeśli chcecie, żeby Wasze włosy były błyszczące i gładkie, wtedy zimny nawiew będzie najlepszy. Gorący nawiew zostawcie innym – dla włosów delikatnych to nie najlepszy pomysł. Jeśli chcecie uzyskać większą objętość, pod sam koniec suszenia można zrobić jednorazowy „strzał” ciepłym powietrzem suszarki, to fajny patent przed wieczornym wyjściem.
  4. Najpierw lekko podsusz, potem rozczesz. Kiedy włosy są po umyciu i pielęgnacji, łuska włosa często nie jest całkiem domknięta. Wolę najpierw delikatnie podsuszyć moje włosy, potem rozczesać i dosuszyć do końca. Wybrałam taki złoty środek, żeby jak najlepiej zadbać o moje delikatne i wrażliwe włosy.
    Pamiętajcie, że każda z nas jest inna i włosy delikatne też dzielą się na różne typy. Warto jednak znaleźć optymalną receptę na suszenie włosów, żeby zachować ich dobrą kondycję. Oprócz sposobu suszenia bardzo ważną rzeczą jest suszarka do włosów. Ostatnio szukałam dla siebie idealnej i zdaje się, że ją znalazłam :)

Wybrałam dla siebie suszarkę Philips Seria 5000 z technologią ThermoShield.

Na czym polega fenomen tej suszarki?

W suszarce znajduje się czujnik wykrywający nadmierne ciepło, aktywnie kontroluje on temperaturę powietrza w suszarce chroniąc moje włosy przed uszkodzeniem. Dzięki czujnikowi temperatura suszenia jest utrzymana na optymalnym poziomie, a moje cienkie i delikatne włosy nie są przegrzane.

Suszarka posiada także mocniejszy strumień powietrza dzięki mocy 2300 W przyspiesza suszenie o 20%, jednocześnie chroniąc włosy.

Wydajny silnik tej suszarki został opracowany z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Generuje strumień powietrza o prędkości do 110 km/h, co zapewnia szybkie suszenie i ułatwia stylizacje.

Precyzyjna kontrola dzięki 6 ustawieniom temperatury i prędkości powoduje, że z łatwością mogę dobrać idealną kombinację temperatury i prędkości suszenia dla moich włosów.

Suszarka posiada także jonizację, która niesamowicie mnie cieszy. Dzięki niej moje włosy są gładkie, lśniące i nie wymagają prostowania.

Ja już odkryłam jak mogę pielęgnować swoje włosy aby były zadbane i odżywione.
A Wy? Zwracacie uwagę na sprzęt, jakim suszycie włosy?
Chętnie poznam Wasze typy ;)

Wpis powstał we współpracy z marką Philips.