Kuchnia

Gadżety, które pomagają w pieczeniu świątecznych wypieków

gadzety-do-swiatecznych-wypiekow

Uwielbiam Święta. Jest to jeden z najintensywniejszych okresów w mojej pracy, ale zarazam najbardziej przyjemny w ciągu całego roku. Mimo tego, że za oknem mróz, śnieg, czy nieprzyjemny deszcz z niecierpliwością czekam na celebrowanie małych czynności i chwilę relaksu podczas świątecznych przygotowań. Świąteczne przygotowania to mój ulubiony okres w roku. To właśnie wtedy odkładam wszystkie zadania na bok i zabieram się za moje ulubione czyli pieczenie wypieków, ozdabianie ich i oczywiście pakowanie ich na prezent. Obdarowanie bliskich osób, przyjaciół, znajomych czy rodziny własnoręcznie wypieczonym ciastem, piernikiem czy muffinką sprawia, że każdemu od razu pojawia się uśmiech na twarzy, a świąteczna atmosfera udziela się nawet najbardziej nielubiącym świątecznych przygotowań osobom. Od kilku lat wśród moich znajomych panuje więc przekonanie, że kiedy zaczynam piec ciasteczka za sekundę pojawią się święta.

Moi najbliżsi przyjaciele wiedzą, że uwielbiam gotować i za każdym razem kiedy mam czas realizuje się w tym zadaniu. Niezależnie czy mam zrobić kolację, wystawne przyjęcie czy upiec ciasto zawsze robię to z przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem. W mojej rodzinie zawsze mówiono, że kiedy podzieli się z kimś jedzeniem nigdy go w domu nie zabraknie, a w sercach i pamięci nakarmionych wspólny posiłek zostanie na bardzo długi czas.

gadzety-do-swiatecznych-wypiekow

Kiedy urządzałam swoje mieszkanie kilka lat temu wiedziałam, że jedno z najważniejszych miejsc w moim domu to kuchnia i muszę urządzić ją tak aby miło mi było spędzać w niej czas. Miłość do gotowania wyniesiona z domu sprawiła, że nad dobrze rozplanowaną kuchnią nie musiałam dużo myśleć ;) Z pomocą przyszła mi IKEA, która od lat tworzy piękne i solidnie wykonane kuchnie. To właśnie w niej wybrałam moje meble, zaprojektowałam wygląd kuchni i urządziłam tak aby za każdym razem kiedy zabieram się za gotowanie ta czynność sprawiała mi ogromną przyjemność i przychodziła mi z łatwością. Dzięki wygodnym sprzętom, pojemnikom i przyborom do pieczenia od IKEA gotowanie w mojej kuchni to przyjemność, dlatego dzisiaj pokażę Wam jak piekłam ostatnio mikołajkowe wypieki oraz jakie gadżety mi w tym pomagały ;)

Stolnice i zwijane maty do pieczenia

gadzety-do-swiatecznych-wypiekow
Zrobienie idealnego ciasta na pierniki zajmuje dużo czasu, ale jest jednym z najprzyjemniejszych jakie znam. To właśnie zapach przyprawy do pierników sprawia, że w duszy czuje już święta. I powoduje, że nawet zazwyczaj uciążliwe dla mnie wałkowanie ciasta przychodzi mi z łatwością. Pamiętam kiedy wraz z moją mamą i babcią piekłyśmy świąteczne pierniki. Babcia piła kawę zbożową, a mama przynosiła drewnianą stolnice, obsypywała ją mąką i zaczynała wałkować ciasto na pierniki. Teraz do pracy w kuchni podchodzi się o wiele nowocześniej i zamiast drewnianej dużej i nie wygodnej stolnicy mam specjalną matę do pieczenia ciast z IKEA, która zajmuje mało miejsca, przykleja się delikatnie do blatu i rewelacyjnie się po niej wałkuje.

Foremki do ciasteczek oraz blachy do pieczenia

gadzety-do-swiatecznych-wypiekow
Sprzęty kuchenne za każdym razem ułatwiają mi gotowanie i sprawiają, że mam ochotę na więcej. W pieczeniu pierników pomogły mi także świąteczne foremki do ciast oraz mata, na której możemy położyć świeżo wycięte pierniki aby nie brudzić blachy do pieczenia. Mata jest świetna, wytrzymuje duże temperatury, pięknie wygląda i jest wielorazowa, więc jeśli jesteście takimi gapami jak ja i nigdy nie pamiętacie o kupnie papieru do pieczenie to posiadając taką matę już nie musicie.

Słoiczki na sypkie produkty

gadzety-do-swiatecznych-wypiekow

W mojej kuchni zawsze gości wiele gadżetów kuchennych. Muszę Wam powiedzieć, że wszystkie bardzo mi się przydają, nie zależnie czy jest to słoiczki i pojemniki do kuchni w którym przechowuje mąkę lub cukier czy może zwijana stolnica. Co najważniejsze to to, że swoim nowoczesnym podejściem do gotowania i sprzętów kuchennych zaraziłam babcię i kiedy tylko widzi coś fajnego w mojej kuchni od razu podkrada mi sprzęt albo prosi o kupienie również jej.

gadzety-do-swiatecznych-wypiekow

Dzięki pomysłowości w dobieraniu dodatków do mojej kuchni widzę, że praca w niej jest dla mnie bardzo przyjemna. Ich praktyczność i uporządkowanie sprawia, że jeszcze milej spędza mi się w kuchni czas. W końcu kuchnia to serce domu.