Lifestyle, Moda

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

Witajcie,
dzisiaj przychodzę do Was z postem na temat okularów przeciwsłonecznych. Od dawna zmagam się z problemem wrażliwych oczu. Nie dość, że przy dużym wietrze dość mocno mi łzawią to są jeszcze wrażliwe na światło. Aby pomóc moim oczom dwa lata temu zainwestowałam w porządne okulary z polaryzacją. Mój wybór to okulary Ray-ban ;) Są klasyczne i idealnie pasują do każdej stylizacji.

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne

 

Wśród większości moich znajomych panuje przekonanie, że wystarczą zwykłe okulary, które mają ciemne szkła aby ochronić swoje oczy. Niestety jest to mylne postrzeganie dbania o wzrok. Dlatego dzisiaj opowiem Wam dlaczego warto nosić dobre okulary przeciwsłoneczne.

Od wczesnej wiosny aż po późną jesień dociera do naszych oczu naprawdę dużo promieni słonecznych, o wiele więcej niż w zwykłe pochmurne dni. Promienie UV oddziałują na nasze oczy bardzo mocno. Dlatego jeśli nie nosimy okularów przeciwsłonecznych może pogorszyć nam się wzrok lub uszkodzić oko.  Większość z nas nie wie jak dobrać odpowiednie okulary dla siebie. Warto pamiętać, że okulary bez polaryzacji oraz filtrów nie chronią oczu, a są tylko dodatkiem do stylizacji. Aby dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne warto udać się do profesjonalnego salonu z okularami. W galeriach możemy spotkać ich naprawdę wiele, a uwierzcie warto jest zadbać o swój wzrok już w młodym wieku. Ja widzę ogromną różnicę od kiedy noszę okulary z polaryzacją.

Pamiętajcie, że okulary nie tylko dbają o nasz wzrok ale mogą być też bardzo ładnym dodatkiem do stylizacji :)

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne

okulary przeciwsłoneczne

ochrona oczu

pozdrawiam
Hania