Uroda

Depilacja laserowa – pytania i odpowiedzi, które koniecznie musisz znać!

Rozmowy z moimi czytelnikami to jedne z najmilszych chwil w ciągu dnia. Uwielbiam je za to, że mogę poznać Was bliżej, poplotkować, odpowiedzieć na Wasze pytania i wątpliwości. Zdarzają się jednak dni, kiedy kilka osób pisze do mnie w tej samej sprawie, a ja kolejny raz odpowiadam na podobne pytania. Bardzo lubię to robić, ale czasami „nie wyrabiam” czasowo, a nie chcę zostawiać Was bez odpowiedzi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, najczęściej pojawiającym się pytaniem od Was było pytanie o depilację laserową. Postanowiłam więc, zebrać wszystkie pytania, dotyczące tego tematu i odpowiedzieć na nie w poście, do którego zawsze będziecie mogły zajrzeć.

Na depilację laserową zdecydowałam się z wygody. Jestem bardzo zabieganą osobą, a lubię czuć się zadbana, niezależnie od tego, czy pracowałam 12 godzin przez ostatnie 3 dni, czy może byłam na wakacjach. Depilacja laserowa daje mi komfort, a dzięki niej nie muszę myśleć o wizytach u kosmetyczki, aby zrobić depilację woskiem, nie muszę też zastanawiać się nad tym, kiedy ostatnio goliłam pachy. Laserowe usuwanie włosków dało mi idealnie gładkie ciało i komfort, którego nie daje żadna inna forma depilacji.

Tak jak nie raz Wam powtarzałam, bardzo cenię sobie Klinikę Vesuna w Krakowie. Wybrałam to miejsce, ponieważ specjaliści mają bardzo nowoczesny sprzęt, a kadra kosmetologów jest bardzo profesjonalna i dysponuje ogromną wiedzą odnośnie zabiegów, które oferuje klinika. Czuję także, że kosmetolodzy są mi w stanie doradzić szczerze i bez naciągania na zbędne zabiegi.

Depilacji laserowej poddałam dwie partie ciała – pachy i bikini. Uznałam, że są to dwa miejsca, na których włosy najbardziej mi przeszkadzają. Nie zdecydowałam się jednak na depilację łydek, ponieważ moje włosy na łydkach są prawie białe i nie są w stanie zostać usunięte laserem.

Wszystko zależy od naszego naturalnego progu bólu. Pierwsze zabiegi depilacji laserowej pach praktycznie mnie nie bolały (przeszłam serię 5 zabiegów i nie czułam bólu oprócz delikatnego uszczypnięcia). Natomiast jeśli chodzi o bikini, była to dla mnie bardziej bolesna partia ciała do depilacji. Tym bardziej, że zdecydowałam się na depilację bikini pełnego, czyli z uwzględnieniem wrażliwszych partii. Szczerze mówiąc, mimo niewielkiego bólu jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na ten zabieg, dzięki depilacji laserowej mam ogromny komfort, a ból występował tylko przez około 5 minut podczas całego zabiegu.

Depilację laserową miałam wykonywaną najnowocześniejszym laserem dostępnym na rynku, czyli Palomar Vectus. Jest to laser, który specjalnym pilotem mierzy poziom melaniny w naszej skórze i dobiera odpowiednie parametry depilacji do naszego typu włosa i skóry. 

 • świeża opalenizna
 • ciąża
 • epilepsja
 • przerwana ciągłość naskórka
 • leki i zioła foto-uczulające 
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie witaminy A
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • aktywne infekcje skórne 
 • rozrusznik serca 
 • świeże zabiegi chirurgiczne

Aby dobrze przygotować się do zabiegu, należy pamiętać, by nie opalać (przez minimum miesiąc) miejsc, które chcemy poddać depilacji. Należy pamiętać także o tym, aby nie przyjmować witaminy A (ja na pierwszy zabieg depilacji laserowej wybrałam się bez tej wiedzy, a że przyjmowałam wtedy witaminy BODYMAX, które w swoim składzie mają witaminę A musiałyśmy przesunąć depilację). Należy pamiętać także, aby przed depilacją laserową dokładnie zgolić włosy i nie smarować miejsc poddawanych depilacji kremami oraz dezodorantami. 

W tym momencie wykonałam 8 zabiegów na okolice pach – jestem z niej bardzo zadowolona, bardzo rzadko zdarza się, że mam odrośnięty pojedynczy włosek. Po 4 zabiegach depilacji bikini większość włosów już wypadła i nie odrasta, jednak by pozbyć się wszystkich włosów jestem w trakcie kolejnej partii zabiegów.

W moim przypadku nie wystąpiły żadne podrażnienia. Oczywiście, przez chwilę skóra była zaczerwieniona i lekko bolesna, ale trwało to tylko chwilę podczas zabiegu.

 

Aby rozpocząć depilację laserową w Klinice Vesuna na samym początku kosmetolog przeprowadza wywiad, dzięki któremu wiemy, czy kwalifikujemy się do zabiegu depilacji, czy nie. Następnie, po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu, kosmetolog przechodzi do depilacji określonej partii ciała. Na samym początku, mierzony jest  poziom melaniny w skórze, aby dobrać odpowiednie parametry depilacji. Po dobraniu parametrów, kosmetolog przechodzi do właściwej depilacji, która trwa dosłownie kilka minut.

Podsumowując:

Jestem bardzo zadowolona z zabiegów depilacji laserowej. Nie wiem jak wcześniej mogłam bez niej żyć :) Teraz nie muszę pamiętać o goleniu pach, a za chwilę nie będę myśleć także o bikini. Jest to ogromny komfort, więc serdecznie polecam Wam spróbować tego typu zabiegu. Naprawdę warto :*