Uroda

BTL zabójca tkanki tłuszczowej – pora na idealną sylwetkę na lato!

Wraz z przyjściem wiosny wiele osób zaczyna zastanawiać jak zadbać o formę, by wyglądać latem, jak milion dolarów. Szczególnie kobiety mają tę tendencję, żeby na wiosnę zrzucić kilogramy, osiągnąć jędrne, umięśnione ciało, bo przecież trzeba wyglądać atrakcyjnie latem w bikini. Moja droga do zrzucenia kilogramów i atrakcyjnego ciała też była długa, ale nie polegała tylko na odchudzaniu. Rzeczywiście, ćwiczenia i odpowiednie odżywianie to podstawa, ale warto spojrzeć na swoje ciało z perspektywy.

Kiedy traci się na wadze, ciało wiotczeje, często pojawiają się rozstępy, czy cellulit. Bardzo ważne jest, by pić dużo wody i nie dopuszczać do odwodnienia organizmu. Ja postawiłam też na zabiegi medycyny estetycznej, które wspomagają regenerację skóry i szybko załatwiają nasze największe problemy, z którymi trudno uporać się po utracie wagi.

Tym razem postanowiłam sprawdzić zabieg, który poleciła mi moja pani kosmetolog Anna w Klinice Medycyny Estetycznej VESUNA, gdzie często bywam. Nie wiem, czy spotkałyście się z zabiegiem BTL EMSCULPT, ja wcześniej o nim nie słyszałam, ale kiedy opowiedziała mi o nim moja pani kosmetolog, zdecydowałam się na niego z całym przekonaniem.

BTL EMSCULPT to jedna z nowości i jedno z najbardziej innowacyjnych urządzeń, które posiada tylko kilka Klinik w Polsce w tym moja Klinika VESUNA.

Mimo miliona brzuszków nie mogę pozbyć się drobnych pozostałości po tkance tłuszczowej z brzucha, a jeszcze ciężej przychodzi mi jego umięśnienie . Potrzebuję wymodelować swoją sylwetkę przed latem. Chcę czuć się atrakcyjnie i kobieco w letnich i cienkich ubraniach. Technologia BTL EMSCULPT działa wykorzystując energię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości- właśnie ta energia wywołuje 20 000 skurczy mięśni podczas każdej sesji. W efekcie pozwala to wyzwolić skurcze mięśni, których nie moglibyśmy uzyskać za pomocą zwykłych ćwiczeń. Zabieg trwa 30 minut, podczas których pacjent leży pod specjalnym panelem. Jeden 30-minutowy zabieg ( intensywny trening mięśni ) to aż 20 000 wykonanych brzuszków czy przysiadów! Po zabiegu mogą być odczuwalne zakwasy, podobnie jak po intensywnym treningu.

Co ważne, zabieg jest bezinwazyjny. To zabieg, który jest w stu procentach bezpieczny i chyba ten argument przekonał mnie do końca. Procedura pozwala wyrzeźbić mięśnie, a dzięki likwidacji zbędnej tkanki tłuszczowej, mięśnie brzucha są zdecydowanie lepiej widoczne, a talia wysmuklona.

Zabieg jest skierowany zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, a także do tych osób, które na co dzień są aktywne, ale ciężko im osiągnąć wymarzone efekty ćwiczeniami. Zabiegi BTL EMSCULPT mogą zdecydowanie wspomóc i wzmocnić osłabione mięśnie, co ułatwi późniejsze samodzielne treningi.

Jak tłumaczyła mi Pani kosmetolog Ania, zabieg często stosowany jest przez kobiety po porodzie, ponieważ podczas jego wykonywania dochodzi do wzrostu mięśni oraz redukcji rozejścia mięśnia prostego brzucha, co często stanowi problem u młodych mam.

Osobiście, muszę skorzystać z kilku, 30-minutowych sesji w odstępach 5-7 dni, jest to uzależnione od tego, jak skóra będzie reagować. Pani Ania wytłumaczyła mi, że taki zabieg składa się z trzech faz- w pierwszej dochodzi do skurczów niezupełnych, w drugiej do tak zwanego skurczu tężcowego zupełnego, a trzecia faza to etap drgania. Dzięki temu dochodzi do zmian w wewnętrznej strukturze mięśni, których nie uzyskałabym nawet podczas bardzo intensywnego treningu.

Potrzebne są cztery zabiegi po 30 minut w odstępach cotygodniowych, by uzyskać najlepszy i widoczny gołym okiem efekt.

Odkrywam coraz to nowe zabiegi kosmetologii estetycznej i staję się ich wielką fanką. BTL EMSCULPT zaciekawił mnie bardzo z powodu wykorzystanej nowoczesnej technologii modelowania ciała, budowania mięśni i tak intensywnego działania, jakie nie może mi dać żaden trening.