Kuchnia - hania.com.pl

Kategoria

Kuchnia

Kuchnia

Gadżety, które pomagają w pieczeniu świątecznych wypieków

gadzety-do-swiatecznych-wypiekow

Uwielbiam Święta. Jest to jeden z najintensywniejszych okresów w mojej pracy, ale zarazam najbardziej przyjemny w ciągu całego roku. Mimo tego, że za oknem mróz, śnieg, czy nieprzyjemny deszcz z niecierpliwością czekam na celebrowanie małych czynności i chwilę relaksu podczas świątecznych przygotowań. Świąteczne przygotowania to mój ulubiony okres w roku. To właśnie wtedy odkładam wszystkie zadania na bok i zabieram się za moje ulubione czyli pieczenie wypieków, ozdabianie ich i oczywiście pakowanie ich na prezent. Obdarowanie bliskich osób, przyjaciół, znajomych czy rodziny własnoręcznie wypieczonym ciastem, piernikiem czy muffinką sprawia, że każdemu od razu pojawia się uśmiech na twarzy, a świąteczna atmosfera udziela się nawet najbardziej nielubiącym świątecznych przygotowań osobom. Od kilku lat wśród moich znajomych panuje więc przekonanie, że kiedy zaczynam piec ciasteczka za sekundę pojawią się święta.

Czytaj więcej

Kuchnia

Pomysł na podanie galaretki

Ostatnio dość mocno zachwyca mnie sztuka podawania potraw. Tak bardzo, że zaczynam sama kombinować jak fajnie i estetycznie podać proste dania. Ostatnio Michał miał ochotę na galaretkę, więc jako kochająca żona uznałam, że mam cudowną okazję do tego, aby wyżyć się artystycznie poprzez przygotowanie tego prostego deseru. Dzisiaj pokażę Wam jak urozmaiciłam zwykłą truskawkową galaretkę.

Czytaj więcej

Kuchnia

Ciastka francuskie w 20 minut

Spontaniczność w naszym życiu zdarza się non stop. Są takie sytuacje kiedy dzwonią znajomi i mówią: „Za 20 minut będziemy u Was na kawie”. Oczywiście w takim momencie robimy z Michałem szybkie sprzątanie i przygotowujemy coś do jedzenia. Dość rzadko pamiętam o zakupach, ale zawsze w swojej lodówce mam garmażeryjne ciasto francuskie, które ratuje mnie w takich sytuacjach. Dzisiaj pokażę Wam mój szybki sposób na ciastka francuskie :)

Czytaj więcej

Kuchnia

Wiosenne Muffinki

Wiosna w moim domu powoli zaczyna gościć :) Cieszę się, że w końcu w Krakowie zawitała piękna, słoneczna pogoda, a ja podchodzę do życia z większą energią :) Ostatnio zrobiłam porządek na moim ogrodzie, przesadziłam storczyki i posprzątałam w szafie ;) Jestem z siebie taka dumna, że w końcu po posprzątaniu denerwujących mnie rzeczy mogę skupić się na wypiekach z fantazją :) Dzisiaj przychodzę więc do Was z artykułem na temat wypieków w wiosennych kolorach :) Mam nadzieję, że Wam się spodobają i z chęcią same upieczecie te pyszne babeczki ;)

Czytaj więcej

Kuchnia

Mój sposób na tortillę

Zabieganie od dawna powoduje, że coraz mniej gotuje na co dzień w domu. O ile każdego dnia, kiedy nie mam dodatkowych zajęć staram się ugotować coś zdrowego na kolację i na lunch następnego dnia o tyle nie mam czasu poświęcić więcej niż 20-30 minut na przygotowanie jedzenia. Korzystając z doświadczenia w kuchni wypracowałam sobie kilka przepisów, które pomagają mi w sytuacjach awaryjnych kiedy na obiad jest góra 20 minut ;) Dzisiaj zaprezentuje Wam jeden z moich ulubionych przepisów :)

Czytaj więcej