Lifestyle

4 filmy, które musisz obejrzeć w jesienne wieczory!

Jesień to jedna z moich najmniej ulubionych pór roku. Brzydka pogoda, koniec lata i oczywiście szybko zachodzące słońce nie działają na mój nastrój zbyt dobrze, dlatego od lat wypracowałam sobie zasadę, że w czasie tych ponurych dni spędzam miło czas z kubkiem gorącej czekolady, palącą się świecą, która ożywia ciemne wieczorne wnętrze mieszkania i oczywiście dobrym filmem.

Z filmami jak wiecie różnie bywa, czasem ten zachwalany przez wszystkich i polecany przez telewizje kompletnie nam nie podchodzi, dlatego przygotowałam dla Was listę filmów, które koniecznie musicie zobaczyć tej jesieni ;)

Pierwszy film jest to komedia Praktykant, która pokazuje to co lubię najbardziej. Ambitną kobietę, która rozwija swój własny biznes, męża, który ją wspiera i tytułowego praktykanta, którym jest starszy mężczyzna na emeryturze, który chce czuć się potrzebny i właśnie taki się staje w nowej pracy i w prywatnym życiu swojej szefowej, którą otacza otuchą i wsparciem, w ciężkim dla niej momencie. W międzyczasie odnajduje także swoje szczęście i bratnią duszę ;) Jak dla mnie mega wzruszająca komedia z gwiazdorską obsadą ( Anne Hathaway, Robert De Niro)

4 filmy, które musisz obejrzeć w jesienne wieczory

Drugi film to zdecydowanie coś dla wszystkich fanów kulinariów. Do oglądania tego filmu musicie koniecznie zrobić pop corn, uszykować dobry kawałek ciasta, albo mieć w lodówce coś co można przekąsić, bo na pewno zgłodniejecie już po kilku pierwszych scenach. Film o którym mowa to Ugotowany z Bradleyem Cooperem, który zdecydowanie sprawdził się w roli szefa kuchni. Ugotowany czyli Adam, to szef kuchni, który ma za sobą dużo przejść. Szybko rozwijająca się kariera niestety nie wyszła mu na dobre, a on sam musiał zacząć budować swoje życie na nowo po wielu ciężkich zdarzeniach z przeszłości. Celem Adama jest otworzenie jednej z lepszych restauracji w Londynie i podbicie kulinarnego świata, poprzez zdobycie kolejnej gwiazdki Michealin. Oczywiście historia mocno się rozwija, są momenty chwały i smutku, które zdecydowanie pokazują jak przewrotne może być życie i co jest w nim naprawdę ważne.

4 filmy, które musisz obejrzeć w jesienne wieczory

Skoro mówimy już o filmach z tematyką kulinarną musicie koniecznie obejrzeć film Chef, który zauroczył mnie nie tylko kulinarnymi smakołykami, które przygotowuje główny bohater, ale także cudowną opowieścią o trudnych relacjach dziecka z zapracowanym rodzicem. Wiem, że często zdarzają się chwilę kiedy rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci, zajęci budowaniem kariery i stabilizacją. Ten film pokazuje, że w życiu nie wszystko musi się układać po naszej myśli, aby nasze życie stało się cudowne, warto jednak pamiętać o tym aby w każdej sytuacji znaleźć pozytywną stronę i chwytać wiatr w żagle.

4 filmy, które musisz obejrzeć w jesienne wieczory

Ostatnia propozycja, którą mam dla Was to kolejny intrygujący film, który pokazuje, że z każdej sytuacji da się wyjść obronną ręką, tylko trzeba o siebie walczyć. Jest to film JOY, który opowiada o kobiecie, która wynalazła mopa. Brzmi banalnie, ale kiedy obejrzycie cały film zrozumiecie, że pokazuje, że kobieta może zdziałać wiele, kiedy trochę pomyśli, zmotywuje się i z ogromnym sercem podejdzie do swojej pracy. Dla mnie ten film był motywacją do tego aby zacząć myśleć o sobie, o tym co chcę w życiu robić i jak do tego podejdę. I mimo tego, że większość może twierdzić, że komediodramaty raczej nie są filmami motywującymi kompletnie się z tym nie zgodzę, i uważam, że czasem nawet najmniejsza iskierka może zapalić w nas myślenie o sobie i swojej przyszłości.

Serdecznie polecam Wam obejrzenie tych filmów, bo mimo tego, że są raczej wesołe i przyjemne w oglądaniu dają dużo do myślenia ;)

Fotografie: Joanna Zawiślan-Siuda