Lifestyle, Moda

Poczuj się kobietą z Kocie Kadry

Kocie Kadry

Fotografia to niezwykły wynalazek. Pozwala nam utrwalić w kadrze ważne momenty naszego życia, emocje im towarzyszące czy ludzi, których lubimy i kochamy. I właśnie to w niej jest chyba najwspanialsze – możliwość zatrzymania upływu czasu! Nie ma więc co się dziwić, że odkąd pojawiły się odpowiednie możliwości technologiczne, świat oszalał na punkcie robienia zdjęć.

Czytałam, że na początku XX wieku wizyta u fotografa była czymś niezwykle wyczekiwanym i zarazem ekskluzywnym (nie każdy mógł sobie na nią pozwolić), a zrobione wówczas czarno-białe zdjęcia pozostawały pamiątką na całe życie. Potem, gdy pojawiły się aparaty analogowe, na których zakup znacznie więcej osób było stać, robienie zdjęć stało się jeszcze popularniejsze. Chyba każdy z nas ma w domu rodzinnym półkę z albumami, w których znajduje się zatrzymane w kadrze całe nasze młodzieńcze życie… Sama bardzo lubię sięgać po takie zdjęcia z młodości, z sentymentem powspominać dawne i piękne czasy. Ale analogowe aparaty i związane z nimi wywoływanie zdjęć to dzisiaj już melodia przeszłości, która została wyparta przez fotografię cyfrową. Współcześnie każdy – dzięki odpowiedniej funkcji w swoim telefonie – może bez ograniczeń fotografować co tylko zechce.

Także dzisiaj w moim codziennym życiu fotografia odgrywa ogromną rolę i pewnie u Was jest podobnie (mądrzy ludzie mówią nawet, że to dlatego, iż żyjemy w kulturze wizualnej). Każdego dnia fotografuję więc wszystko to, co jest dla mnie ważne lub potrzebne – wrzucam na Instagrama kadry z podróży, zdjęcia jedzenia, testowanych kosmetyków czy kwiatów otrzymanych od męża.

Kocie Kadry

Problem w tym, że ogrom fotografii w moim telefonie sprawia, że ciężko jest znaleźć te cenne zdjęcia, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i coś znaczą dla mnie. Na dodatek jestem zabiegana i nie mam tyle czasu, aby przejrzeć wszystkie zdjęcia z telefonu, wybrać część, wydrukować, oprawić w ramkę i postawić na półce w domu. I to chyba nie tylko moja przypadłość, bo kiedy rozmawiam ze znajomymi, okazuję się, że oni także zapominają o drukowaniu zdjęć. A kiedy pytam ich, kiedy ostatnio oglądali na komputerze zdjęcia z chrzcin dzieci albo z wakacji, które były kilka lat temu, mówią, że nie pamiętają…Pewnie macie podobnie, więc wyobraźcie sobie jeszcze, co by było, gdyby nagle coś stało się z Waszym telefonem (zepsuł się czy został skradziony), a wszystkie zdjęcia by przepadły?

Zauważyłam więc, że największą wartość mają nie zdjęcia z telefonu, ale te robione przez profesjonalnych fotografów i następnie drukowane. Z Michałem w naszym życiu robiliśmy tylko dwie wspólne sesje zdjęciowe – ślubną oraz reklamową. I zdecydowanie twierdzimy, że brakuje nam pamiątek w postaci dobrze wykonanych zdjęć. Dlatego właśnie zdecydowałam się wybrać na sesje z Kocimi Kadrami i uznałam, że to najwyższy czas, aby zrobić coś dla siebie, i Wam pokazać, że zdjęcia w naszym życiu odgrywają dużą rolę.

Kocie Kadry

Kocie Kadry to studio fotograficzne, które tworzą trzy fantastyczne dziewczyny – Iza, Ania i Karolina. Jeden z ich niezwykłych projektów, w którym miałam okazję wziąć udział, to sesje kobiece. Odbywają się one cyklicznie co miesiąc w różnych lokalizacjach w apartamentach lub hotelach – poprzednio np. w Pałacu Paszkówka pod Krakowem, Hotelu Badura w Wadowicach, a niedługo kolejna będzie miała miejsce w Willi Niebieskiej w Lanckoronie. W tego typu sesji bierze zawsze udział kilkanaście kobiet, które po wszystkim otrzymują rewelacyjne zdjęcia. Ale nie tylko efekt jest ważny, ale sam udział w sesji, która może stać się dla nas niezwykłym przeżyciem.

Przed sesją otrzymałam informacje o tym, jak mam się do niej przygotować i co ze sobą zabrać. Na początku Ania wykonała mi odpowiedni makijaż i fryzurę. Podczas sesji miałam wybór różnorakich ubrań, które dają możliwość zrobienia ujęć w ciekawych stylizacjach. Wszystkiemu towarzyszy świetna, luźna atmosfera, babskie pogaduszki, a do tego pyszna kawa i słodycze.

Kocie Kadry

Następnie przychodzi czas na robienie zdjęć. Muszę Wam przyznać, że czułam się wtedy wyjątkowa! A to przede wszystkim dzięki Izie, która poświęciła mi wiele uwagi – doradzała jaką pozycję przybrać, gdzie spojrzeć, kiedy się uśmiechnąć. To bardzo ważne, bo wiele z kobiet debiutuje przed obiektywem i takie wskazówki są dla nich bardzo cenne, wpływają też na końcowy efekt. I chyba najwspanialsze jest właśnie to, że w trakcie sesji zdjęciowej z Kocimi Kadrami możemy się poczuć jak ludzie sprzed dziesiątek lat, dla których wizyta u fotografa była prawdziwym świętem, niecodziennym i niezwykłym momentem. Dzisiaj robienie zdjęć zwykłym telefonem nie wywołuje już praktycznie żadnych emocji, nie trzeba się do tego specjalnie przygotowywać, tymczasem udział w sesji to wyjątkowe, zupełnie niestandardowe przeżycie. A przecież w życiu każdej kobiety, niezależnie od wieku, pojawia się chwila, gdy chce poczuć się atrakcyjna, zrobić coś dla siebie – pójść do kosmetyczki, zrobić sobie paznokcie czy wygadać się u fryzjera. Dlaczego więc zamiast tego (a najlepiej obok tego!) nie zafundować sobie profesjonalnej sesji zdjęciowej? Iza, Ania i Karolina gwarantują, że będzie ona niezwykłym przeżyciem dla każdej pani.

Kocie KadryA efekty? Są szybkie i namacalne! Po sesji wykonanej przez dziewczyny z Kocie Kadry niemal od razu przez stronę internetową możemy obejrzeć wykonane zdjęcia i wybrać siedem z nich do wydruku. Samo dobieranie zdjęć jest niezwykle proste i intuicyjne, a końcowy rezultat bardzo szybki, ponieważ fotografie w okamgnieniu przechodzą profesjonalną obróbkę i zaraz otrzymujemy je do własnych rąk!

Zrzut ekranu 2017-07-15 o 23.35.28

 

Wielkim atutem profesjonalnej sesji zdjęciowej u dziewczyn z Kocie Kadry jest zresztą nie tylko otrzymanie wydrukowanych zdjęć, ale także ich świetna jakość. Powiedzmy sobie szczerze – nie jesteśmy specjalistami od fotografii (choć niektórzy osiągają „mistrzostwo” w robieniu sobie selfie albo fotek jedzenia), a zdjęcia robione telefonem często są nie najlepszej jakości i trudno wybrać jakieś do wydruku. Tymczasem fotograficzny talent Izy w połączeniu ze stylizacyjnym zacięciem Karoliny i makijażem wykonanym przez Anię sprawiają, że mamy gwarancję otrzymania fantastycznych ujęć – wykonanych z zapałem, sercem, a przede wszystkim fotograficzną wprawą, którą zwykli śmiertelnicy nie dysponują.

Kocie Kadry

Jeśli więc chcecie poczuć się prawdziwie wyjątkowo, zachęcam do przeżycia niezwykłej przygody z Kocie Kadry. Sama jej doświadczyłam i dzisiaj mam co wspominać. Po pierwsze dlatego, że mam przed sobą wspaniałe wydrukowane zdjęcia, które – w przeciwieństwie do tych wykonanych telefonem – przetrwają próbę czasu, nie zaginą w natłoku codzienności i pod naporem kolejnych cyfrowych fotografii. Po drugie dlatego, że w pamięci wciąż pozostała niezwykła atmosfera sesji, która sprawia, że uczestniczki czują się docenione.

A czy Wy wolicie oglądać zdjęcia w telefonie lub na komputerze, czy może w formie drukowanej? I co sądzicie o pomyśle udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej? :)

Kocie Kadry

Jeżeli jesteście na tak – koniecznie skontaktujcie się z Kocimi Kadrami – www.facebook.com/kociekadry lub  iza@kociekadry.pl