Lifestyle

Obrazy na płótnie – jako stylowe dodatki do wnętrza :)

Pisząc dla Was ostatnio artykuł o urządzaniu pokoju dla córki mojej przyjaciółki zastanawiałam się jak go odbierzecie. Było mi bardzo miło, kiedy posypały się wiadomości z Waszej strony, że fajnie jest urządzać wnętrze dla kogoś znajomego i pomagać mu kiedy jest zapracowany. Wiele z Was również ma problem ze zbyt wieloma obowiązkami i wystrój wnętrz zostawiacie na później. Pomyślałam więc, że seria wpisów o ciekawych dodatkach będzie idealną inspiracją dla wszystkich pracusiów, którzy nie mają czasu szperać w internecie w poszukiwaniu gadżetów do wystroju wnętrza.

Tak bardzo podobała mi się Wasza reakcja, a mojej przyjaciółce zmiana niepozornego pokoju w stylowy i dziewczęcy zakątek, że postanowiłyśmy przearanżować całe mieszkanie Justynki. Aktualnie jesteśmy na etapie szukania nowych mebli i dodatków, które pomogą odświeżyć wnętrze nie narażając bardzo mocno budżetu, który ustaliłyśmy. Powoli kompletujemy rzeczy, które zmienią mieszkanie i dodadzą mu elegancji bez większego remontu i bardzo dużych zmian architektonicznych. I tak powoli kupiłyśmy nowe tekstylia: firanki, poszewki na poduszki czy narzutę na łóżko – które nawet niepozorne szybko zmieniają mieszkanie w bardziej przytulne. Oprócz tekstyliów pomyślałyśmy także o dodatkach takich jak kolorowa zastawa stołowa, przepiękne szklane świeczniki imitujące kryształ czy nietuzinkowe obrusy, które w momencie nadają jadalni elegancji.

Dodatki od razu sprawiły, że mieszkanie nabrało charakteru, a my z każdym kolejny drobiazgiem cieszyłyśmy się, że mieszkanie wygląda coraz lepiej i zachwyca wszystkie nasze koleżanki sąsiadki. Zauważyłyśmy jednak, że mimo dużej ilości pięknych i spójnych drobiazgów znajdują się w mieszkaniu miejsca kompletnie niezaaranżowane. W większości są to ściany, które bez mebli i dodatków wydają się po prostu puste i zapomniane. Zaczęłyśmy szukać więc obrazów, które przypadną nam do gustu. Skoro urządziłyśmy mieszkanie ożywiając je kolorami i sprawiając, że zapanował w nim styl hiszpańskiego, kolorowego domu wyjętego prosto z katalogu Zara Home musiałyśmy dobrze przemyśleć jakie obrazy chcemy umieścić na ścianach.

Szukając idealnych obrazów, które będą pasować do naszego wnętrza przejrzałam ponad 50 stron i w końcu znalazłam stronę Myloview.pl która w swoim asortymencie ma ogromną ilość przepięknych obrazów drukowanych na płótnie. Na tym właśnie mi zależało, nie chciałam aby obrazy były na papierze czy innych materiałach. Te drukowane na płótnie wyglądają o wiele lepiej, przepięknie i delikatnie się błyszczą, a kolory wyglądają o wiele lepiej niż na kartonie.

Przeglądając z Justynką stronę znalazłyśmy obrazy praktycznie do każdego wnętrza. Piękne czarno białe obrazy ze zwierzętami, cudowne kolorowe kaktusy, obrazy z motywem florystycznym czy geometryczne wzory. Na stronie jest aż tyle motywów, że ciężko było nam się zdecydować na konkretny obraz. Przejrzałyśmy więc wszystko ponad 3 razy i zawęziłyśmy wybór do 6 obrazów, które najlepiej oddają klimat naszego wnętrza.

Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałyśmy się na zakup aż 4 obrazów, które powiesiłyśmy w salonie oraz przedpokoju tak aby wnętrze nabrało spójności.

Oprócz tego, że obrazy są pięknie wydrukowane i oprawione to są także bardzo mocno zabezpieczone w czasie transportu. Przy moim doświadczeniu z kurierami bałam się, że kurier może pognieść lub zniszczyć rogi obrazów, co niestety dość często się zdarza. Na szczęście ekipa pakująca paczki w sklepie Myloview.pl naprawdę zna się na rzeczy i mimo tego, że pudełko było odrobinę obtłuczone obrazy przyszły w idealnym stanie co niezmiernie nas ucieszyło ;)

Justynka pokochała nowe wnętrza i obrazy, które jej wybrałyśmy :) Teraz pora na kolejny projekt urządzania wnętrza. O czym tym razem chciałybyście poczytać?