Kuchnia - hania.com.pl

Kategoria

Kuchnia

Kuchnia

Pomysł na podanie galaretki

Ostatnio dość mocno zachwyca mnie sztuka podawania potraw. Tak bardzo, że zaczynam sama kombinować jak fajnie i estetycznie podać proste dania. Ostatnio Michał miał ochotę na galaretkę, więc jako kochająca żona uznałam, że mam cudowną okazję do tego, aby wyżyć się artystycznie poprzez przygotowanie tego prostego deseru. Dzisiaj pokażę Wam jak urozmaiciłam zwykłą truskawkową galaretkę.

Czytaj więcej

Kuchnia

Ciastka francuskie w 20 minut

Spontaniczność w naszym życiu zdarza się non stop. Są takie sytuacje kiedy dzwonią znajomi i mówią: „Za 20 minut będziemy u Was na kawie”. Oczywiście w takim momencie robimy z Michałem szybkie sprzątanie i przygotowujemy coś do jedzenia. Dość rzadko pamiętam o zakupach, ale zawsze w swojej lodówce mam garmażeryjne ciasto francuskie, które ratuje mnie w takich sytuacjach. Dzisiaj pokażę Wam mój szybki sposób na ciastka francuskie :)

Czytaj więcej

Kuchnia

Wiosenne Muffinki

Wiosna w moim domu powoli zaczyna gościć :) Cieszę się, że w końcu w Krakowie zawitała piękna, słoneczna pogoda, a ja podchodzę do życia z większą energią :) Ostatnio zrobiłam porządek na moim ogrodzie, przesadziłam storczyki i posprzątałam w szafie ;) Jestem z siebie taka dumna, że w końcu po posprzątaniu denerwujących mnie rzeczy mogę skupić się na wypiekach z fantazją :) Dzisiaj przychodzę więc do Was z artykułem na temat wypieków w wiosennych kolorach :) Mam nadzieję, że Wam się spodobają i z chęcią same upieczecie te pyszne babeczki ;)

Czytaj więcej

Kuchnia

Mój sposób na tortillę

Zabieganie od dawna powoduje, że coraz mniej gotuje na co dzień w domu. O ile każdego dnia, kiedy nie mam dodatkowych zajęć staram się ugotować coś zdrowego na kolację i na lunch następnego dnia o tyle nie mam czasu poświęcić więcej niż 20-30 minut na przygotowanie jedzenia. Korzystając z doświadczenia w kuchni wypracowałam sobie kilka przepisów, które pomagają mi w sytuacjach awaryjnych kiedy na obiad jest góra 20 minut ;) Dzisiaj zaprezentuje Wam jeden z moich ulubionych przepisów :)

Czytaj więcej

Kuchnia

Co jest w moim lunch boxie?

Zabieganie które ogarnia nas od kilku miesięcy jest niesamowite. Studia, praca, blog i nowe projekty w które włączył się mój mąż aby mi pomóc zajmują nam większą część doby. Próbujemy jednak cały czas żyć zdrowo i odżywiać się tak aby dobrze się czuć ;) Stąd też ostatnio przygotowujemy sobie pudełka z lunchem.  i uzupełniamy kalorie zdrowymi posiłkami :) Dzisiaj pokażę Wam mój sposób na szybki i niedrogi lunch :)

Czytaj więcej